Давактив агентлиги “Ўзбекистонда рақобатбардошликни ошириш учун адолатли бозор шароитлари” мавзусига бағишланган халқаро семинарда иштирок этди
Жорий йилнинг 5 июнь куни Тошкент шаҳрида жойлашган Courtyard by Marriott меҳмонхонасида Иқтисодий ҳамкорлик ва тараққиёт ташкилоти (ИҲТТ) кўмагида “Ўзбекистонда рақобатбардошликни ошириш учун адолатли бозор шароитлари” мавзусига бағишланган халқаро семинар ўтказилди.
Тадбирда ИҲТТнинг Марказий Осиё бўлинмаси раҳбари ва катта таҳлилчиси Г.Леконт, Нидерландия Молия вазирлигининг маслаҳатчиси В.Кремер, Литва ҳукуматининг Мувофиқлаштириш маркази директори В.Даниэлиус, Руминиянинг Давлат корхоналари фаолиятини мониторинг қилиш ва баҳолаш агентлиги президенти М. Прекуп, Рақобат қўмитаси раҳбарияти ҳамда Давактив агентлиги директори ўринбосари А.Миралиев, шунингдек, манфаатдор вазирлик ва идоралар, йирик давлат иштирокидаги корхоналар вакиллари иштирок этдилар.
Тадбир давомида экспертлар томонидан ИҲТТнинг янгиланган раҳбарлик тамойиллари, шунингдек корпоратив бошқарув ва хусусийлаштиришга доир энг яхши амалиётлар тўғрисида тақдимотлар қилинди. Семинар қизғин баҳс ва мунозаралар шаклида бўлиб ўтди.

Агентство госактивов приняло участие в международном семинаре на тему «Справедливые рыночные условия для повышения конкурентоспособности в Узбекистане»
5 июня текущего года в отеле Courtyard by Marriott в Ташкенте при поддержке Организации экономического сотрудничества и развития (ОЭСР) прошел международный семинар на тему «Справедливые рыночные условия для повышения конкурентоспособности в Узбекистане».
На мероприятии выступили руководитель Центрально-азиатского подразделения ОЭСР и старший аналитик Г. Леконт, советник Министерства финансов Нидерландов В. Кремер, директор Координационного центра правительства Литвы В. Даниэлюс, Президент Агентства по мониторингу и оценке государственных предприятий Румынии М.Прекуп, руководство Комитета по конкуреции и заместитель директора Агентства госактивов А.Миралиев, а также представители заинтересованных министерств и ведомств, крупных предприятий с государственным участием.
В ходе мероприятия эксперты выступили с презентациями об обновленных руководящих принципах ОЭСР, а также о лучшем передовом опыте в сфере корпоративного управления и приватизации. Семинар прошел в форме острых дискуссий и обсуждений.