Давактив агентлиги “Ўзбекистонда рақобатбардошликни ошириш учун адолатли бозор шароитлари” мавзусига бағишланган халқаро семинарда иштирок этди
Жорий йилнинг 5 июнь куни Тошкент шаҳрида жойлашган Courtyard by Marriott меҳмонхонасида Иқтисодий ҳамкорлик ва тараққиёт ташкилоти (ИҲТТ) кўмагида “Ўзбекистонда рақобатбардошликни ошириш учун адолатли бозор шароитлари” мавзусига бағишланган халқаро семинар ўтказилди.
Тадбирда ИҲТТнинг Марказий Осиё бўлинмаси раҳбари ва катта таҳлилчиси Г.Леконт, Нидерландия Молия вазирлигининг маслаҳатчиси В.Кремер, Литва ҳукуматининг Мувофиқлаштириш маркази директори В.Даниэлиус, Руминиянинг Давлат корхоналари фаолиятини мониторинг қилиш ва баҳолаш агентлиги президенти М. Прекуп, Рақобат қўмитаси раҳбарияти ҳамда Давактив агентлиги директори ўринбосари А.Миралиев, шунингдек, манфаатдор вазирлик ва идоралар, йирик давлат иштирокидаги корхоналар вакиллари иштирок этдилар.
Тадбир давомида экспертлар томонидан ИҲТТнинг янгиланган раҳбарлик тамойиллари, шунингдек корпоратив бошқарув ва хусусийлаштиришга доир энг яхши амалиётлар тўғрисида тақдимотлар қилинди. Семинар қизғин баҳс ва мунозаралар шаклида бўлиб ўтди.

UzSAMA participated in an international seminar on ‘Fair market conditions for increasing competitiveness in Uzbekistan’
On 5 June this year, international seminar on ‘Fair market conditions for increasing competitiveness in Uzbekistan’ was held at the Courtyard by Marriott Hotel in Tashkent with the support of the Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD).
The event was addressed by Head of the OECD Central Asia Unit and Senior Analyst G.Lecomte, Advisor to the Ministry of Finance of the Netherlands V.Kremer, Director of the Government Coordination Centre of the Lithuania V.Danielius, President of the State Enterprise Monitoring and Evaluation Agency of the Romania M.Prekup, the Competition committee and deputy Director of UzSAMA A.Miraliyev, as well as representatives of interested ministries and agencies and large enterprises with state participation.
During the event, the experts made presentations on the updated OECD guidelines, as well as on the best advanced practices in corporate governance and privatisation. The seminar took place in the form of heated discussions and debates.