Давактив агентлиги коррупцияга қарши курашиш бўйича халқаро ISO 37001:2016 стандарти сертификатини янгилади
Давактив агентлигида ISO 37001:2016 халқаро стандартига асосан Коррупцияга қарши менежмент тизимининг мувофиқлик сертификатини топшириш юзасидан “Management Certification” МЧЖнинг Менежмент тизимларини сертификатлаштириш органи раҳбари Р.Хакимов билан учрашув бўлиб ўтди.
Маълумот учун: ISO 37001:2016 - бу ташкилотларда коррупцияга қарши самарали тизимни яратиш учун халқаро моделни ўз ичига олган дунёдаги биринчи халқаро стандарт ҳисобланади ва 3 йил муддатга берилади.
ISO 37001:2016 сертификати Давактив агентлигининг асосий фаолият йўналишлари ҳисобланган давлат мулкини бошқариш, ҳисобини юритиш ва хусусийлаштириш, тўловга қобилиятсизлик, баҳоловчи ва риэлторлар хизматини сертификатлаштириш йўналишларида коррупцияга қарши бошқарув тизими халқаро стандарт талабларига мувофиқлигини кўрсатади.
Учрашувда томонлар мазкур халқаро сертификатнинг аҳамияти, халқаро стандарт талаблари бўйича амалга ошириладиган ишлар, назорат аудитини ўтказиш тартиби, ўзаро ҳамкорлик истиқболлари ҳақида фикр алмашишди.
Учрашув якунида, Давактив агентлигига коррупцияга қарши менежмент тизимининг ISO 37001:2016 халқаро стандарти талабларига мувофиқлиги юзасидан халқаро ва миллий сертификатлар топширилди.

UzSAMA held a meeting with the head of the management system certification body LLC ‘Management Certification’ R. Hakimov on the issues of awarding the certificate of compliance of the anti-corruption management system in accordance with the international standard ISO 37001:2016.
For reference, ISO 37001:2016 is the world's first international standard that incorporates an international model for establishing an effective anti-corruption system in organisations and is issued for a period of 3 years.
The ISO 37001:2016 certificate confirms the compliance of the anti-corruption management system with international standards in the main areas of UzSAMA activities, such as state property management, record keeping and privatisation, insolvency, as well as certification of valuators‘ and realtors’ services.
At the meeting, the parties exchanged views on the significance of this international certificate, the activities to be carried out in accordance with the requirements of the international standard, the procedure for conducting control audits and the prospects for mutual co-operation.
Following the meeting, UzSAMA was awarded international and national certificates confirming the compliance of the anti-corruption management system with the requirements of the international standard ISO 37001:2016.