Давактив агентлиги коррупцияга қарши курашиш бўйича халқаро ISO 37001:2016 стандарти сертификатини янгилади
Давактив агентлигида ISO 37001:2016 халқаро стандартига асосан Коррупцияга қарши менежмент тизимининг мувофиқлик сертификатини топшириш юзасидан “Management Certification” МЧЖнинг Менежмент тизимларини сертификатлаштириш органи раҳбари Р.Хакимов билан учрашув бўлиб ўтди.
Маълумот учун: ISO 37001:2016 - бу ташкилотларда коррупцияга қарши самарали тизимни яратиш учун халқаро моделни ўз ичига олган дунёдаги биринчи халқаро стандарт ҳисобланади ва 3 йил муддатга берилади.
ISO 37001:2016 сертификати Давактив агентлигининг асосий фаолият йўналишлари ҳисобланган давлат мулкини бошқариш, ҳисобини юритиш ва хусусийлаштириш, тўловга қобилиятсизлик, баҳоловчи ва риэлторлар хизматини сертификатлаштириш йўналишларида коррупцияга қарши бошқарув тизими халқаро стандарт талабларига мувофиқлигини кўрсатади.
Учрашувда томонлар мазкур халқаро сертификатнинг аҳамияти, халқаро стандарт талаблари бўйича амалга ошириладиган ишлар, назорат аудитини ўтказиш тартиби, ўзаро ҳамкорлик истиқболлари ҳақида фикр алмашишди.
Учрашув якунида, Давактив агентлигига коррупцияга қарши менежмент тизимининг ISO 37001:2016 халқаро стандарти талабларига мувофиқлиги юзасидан халқаро ва миллий сертификатлар топширилди.

Агентство госактивов обновило сертификат международного стандарта ISO 37001:2016 по борьбе с коррупцией
В Агентстве госактивов состоялась встреча с руководителем органа сертификации систем менеджмента ООО "Management Certification" Р.Хакимовым по вопросам вручения сертификата соответствия системы менеджмента по борьбе с коррупцией в соответствии с международным стандартом ISO 37001:2016.
Для справки: ISO 37001:2016 — это первый в мире международный стандарт, который включает международную модель для создания эффективной системы борьбы с коррупцией в организациях, и выдается сроком на 3 года.
Сертификат ISO 37001:2016 подтверждает соответствие системы управления борьбой с коррупцией международным стандартам в основных направлениях деятельности Агентства госактивов, таких как управление государственной собственностью, ведение учета и приватизация, неплатежеспособность, а также сертификация услуг оценщиков и риэлторов.
На встрече стороны обменялись мнениями о значении данного международного сертификата, о мероприятиях, которые будут проводиться в соответствии с требованиями международного стандарта, о порядке проведения контрольных аудитов и перспективах взаимного сотрудничества.
По итогам встречи Агентству госактивов были вручены международные и национальные сертификаты, подтверждающие соответствие системы управления борьбой с коррупцией требованиям международного стандарта ISO 37001:2016.