"Уз-ДонгЖу Пэинт Компани" МЧЖ ҚКни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда - Давактив агентлиги/Буюртмачи) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, "Уз-ДонгЖу Пэинт Компани" МЧЖ ҚК устав капиталидаги 50,0% улуши (кейинги ўринларда - Актив)ни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компанияси (кейинги ўринларда - Консультант) танлаб олиниши юзасидан танлов эълон қилади.
Барча қизиқиш билдирган талабгорлардан Таклиф тақдим этиш учун сўровномага (RfP) асосан тижорат таклифларини жорий йил 5 сентябрь куни соат 18:00 (Тошкент вақти билан)га қадар тақдим этишларини сўраймиз.
Агар, биргаликда қўшма тижорат таклифи тақдим этилса, жалб қилинган шерик-консултантнинг ҳам ишини мувофиқлаштириш учун масъул бўлган ва жавобгарликни зиммасига оладиган асосий консультант кўрсатилиши лозим.
Вохиджон Тожиев, Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлигининг Йирик давлат активларини трансформация қилиш ва хусусийлаштириш департаменти бошлиғи ўринбосари;
Тел.: + 998-71-259-20-91; эл.почта: tender@davaktiv.uz.
Танлов иштирокчилари ҳеч нарсага ишониб ва боғланиб қолишлари керак эмас, танлов жараёни билан боғлиқликда буюртмачи учун дастлабки тақдимот ва таклифларни тайёрлаш мақсадида ягона чеклов бундан мустасно.
"Уз-ДонгЖу Пэинт Компани" МЧЖ ҚКни хусусийлаштириш бўйича консультантни жалб қилиш юзасидан таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)
Ўзбекистон Республикаси Президентининг жорий йил 18 мартдаги ПҚ-168-сон қарорига мувофиқ, "Уз-ДонгЖу Пэинт Компани" МЧЖ ҚК устав капиталидаги 50% улушини хусусийлаштириш (кейинги ўринларда - Битим) белгиланган.
Сотиш жараёнлари автомобиллар учун бўёқ ишлаб чиқариш саноати ҳамда активнинг индивидуал хусусиятларидан келиб чиқиб Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги талаблари доирасида энг мақбул хорижий тажриба асосида ташкил этилиши лозим. Қонун ҳужжатлари ҳамда Молиявий ҳисоботнинг халқаро стандартлари (МҲХС)га асосан тайёрланган молиявий ҳисоботга мувофиқ, Буюртмачи тўғри қарор қабул қилиши учун Активни мустақил баҳолаш ишларини амалга оширади.
"Уз-ДонгЖу Пэинт Компани" МЧЖ ҚК – автомобиллар учун лак-бўёқлар, пломба моддалари, кузовларини дастлабки ишлов бериш учун кимёвий моддалар, тунука идишлар ва металл бочкалар, резина қистирмалари ишлаб чиқарувчи корхона, шунингдек, спорт поябзали ишлаб чиқариш цехини ўз ичига олади.
Компаниянинг устав капитали 28,7 млрд. сўм.
2021 йил якунига кўра, компания 49,2 млрд. сўм соф тушум олган.
Компаниянинг Марказий офиси Aндижон вилояти, Aндижон шаҳар, Aйрилиш кўчаси, 4-уйда жойлашган.
Бўёқ ишлаб чиқариш соҳасида тегишли билим ва тажрибага эга бўлган маслаҳатчига устунлик берилади.
в) Лойиҳани амалга оширишдан келиб чиқиб, Битимни амалга ошириш юзасидан ишларни ташкил этиш бўйича таклиф. Таклиф этилган битимга жалб қилинган жамоа ҳақида маълумот, шахсларнинг (жисмоний ва юридик) исмлари ва улар ҳақидаги маълумотлар: иш тажрибаси, фаолият муддати, битимлар тузиш бўйича умумий тажриба ва уларни амалга ошириш бўйича малакаси (15 баллгача);
Хусусийлаштириш бўйича консультантдан кутилаётган ишлар ҳажми:
I. Aвтомобилларга бўёқ ишлаб чиқариш бозорини таҳлил қилиш:
хатарлар (риск)нинг таҳлили: инвестор таҳлилига мувофиқ активни хатарга қўядиган потенциал йўналиш ва эҳтимолларни аниқлаш ва бундай битимларнинг муваффақиятсизлигига сабаб бўладиган энг кенг тарқалган сабабларни ўрганиш. Аниқланган хатарларни камайтириш борасида чора-тадбирларни белгилаш тўғрисида тавсиялар бериш;
тадбиркорлик фаолияти натижаси бўйича асосланган ҳуқуқий манбаларини ва мулкдан фойдаланиш билан боғлиқ бошқа хўжалик фаолиятлари бўйича асосларни аниқлаш ва хулоса бериш;
шунингдек, мол-мулкни кўпайтириш, битимлар асосида қўлга киритиш, мерос қилиб қолдириш, Актив фойдасига ёки учинчи шахс мулкига эгалик қилиш ҳуқуқини вужудга келтириш муддати, учинчи шахслар фойдасига Активнинг мол-мулкига бўлган мулкий ҳуқуқлар бўйича белгиланган чекловлар;
меҳнат ва антимонополия қонунларига, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш тўғрисидаги низомларга риоя қилиш ҳолати.
(1) Aгар ариза консорциум томонидан тақдим этилган тақдирда, консорциум бўйича келишувни тақдим этиш, шунингдек, мувофиқлаштирувчи асосий маслаҳатчини (одатда консорциум раҳбари деб аталади) кўрсатиш лозим. Ушбу ҳолатда, хизматларнинг умумий қиймати кўрсатилиши керак.
(2) Агар консультантларнинг таклифлари “а”, “б” ва “в” бандларида кўрсатилган талаблардан келиб чиқиб 30 баллдан кам баҳоланса,  “г” бандида назарда тутилган баҳолаш балли қўлланилмайди.

Объявление о привлечении профессиональной консалтинговой компании по приватизации СП ООО «Уз-ДонгЖу Пэинт Компани»
Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – «Агентство госактивов»/«Продавец»), согласно соответствующим программам приватизации, объявляет конкурс по отбору профессиональной консалтинговой компании (далее – «Консультант») по приватизации СП ООО «Уз-ДонгЖу Пэинт Компани»  путем продажа 50,0% долей в уставном фонде ООО (далее – «Актив»).
Всем заинтересованным заявителям предлагается подать свои предложения в соответствии с ниже приведенным Запросом на предоставление предложений (RfP), до 18:00 (Ташкентское время) 5 сентября 2022 года.
Запрос на предоставление предложений для оказания услуг консультанта по приватизации СП ООО «Уз-ДонгЖу Пэинт Компани»
Согласно соответствующей программе приватизации, предусмотрена приватизация СП ООО «Уз-ДонгЖу Пэинт Компани» путем продажа 50,0% долей в уставном фонде ООО (далее – «Сделка»).
Процесс продажи должен быть организован согласно лучшей мировой практике с учетом отраслевой производства лакокрасочной продукции для автомобилей и индивидуальной специфики Актива, в том числе требования законодательства Республики Узбекистан. Для принятия решения Продавца, проводится независимая оценка Актива в соответствии с национальным законодательством, на основании финансовой отчетности, подготовленной в соответствии с Международными стандартами финансовой отчетности (МСФО).
СП ООО «Уз-ДонгЖу Пэинт Компани» - предприятие по производству лакокрасочной продукции, строительно-индустриальных лакокрасочных материалов, герметиков для автомобилей, химикатов для предварительной обработки кузова автомобилей, жестяных тар и металлических бочек, резиновых уплотнителей, а также цех по производству спортивной обуви.
Уставный фонд составляет – 28,7 млрд. сум.
По итогом 2021 года предприятия получило чистую выручку в размере 49,2 млрд. сум.
Центральный офис предприятие расположен в Андижанской Области, город Андижан, улица Айрилиш, дом 4.
Предпочтение отдаётся консультанту, обладающему соответствующими знаниями и опытом работы в области производства лакокрасочной продукции в том числе для автомобилей.
в) Предложение по организации работ с точки зрения выполнения Сделки (этапы с учетом срока завершения). Сведения о команде, которая привлекается к предложенной Сделке, с указанием имен отдельных лиц команды и информации об их: опыте работы, стажа работы и общем опыте заключения сделок (до 15 баллов);
I. Анализ рынка по производству лакокрасочной продукции в том числе для автомобилей:
анализ рынка и предпосылок развития отрасли в Узбекистане;
определении оснований и предоставление заключения, включая обоснование правоустанавливающих аспектов по результатом предпринимательской и иной хозяйственной деятельности связанной с использованием имущества, а также создания, приобретение имущества по сделкам, наследованию, приобретательной давности в пользу Актива или на имущество третьих лиц, ограниченным имущественным правам, установленным на имущество Актива в пользу третьих лиц;
(2) Если предложения консультантов оцениваются менее чем 30 баллов по пунктом a, б и в, то предложен не подлежат оценке в соответствии с пунктом «г»