"Чиноз нефтни қайта ишлаш заводи" МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини сотиб олиш учун аризаларни қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлигининг жорий йил 24 ноябрдаги “Чиноз нефтни қайта ишлаш заводи” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини сотиб олиш бўйича танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги салоҳиятли инвесторларга активни яхшироқ ўрганиш ва жараён иштирокида малакавий тайёрланишга кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш ҳамда қўшимча салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “Чиноз нефтни қайта ишлаш заводи” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2023 йил 12 январь куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Аввал маълум қилинганидек, Mosaic Financial компанияси ушбу Битим юзасидан Агентликнинг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси сифатида жалб қилинган.
Қизиқиш билдирилган тақдирда, аризаларни қуйидаги электрон почта манзилларига юбориш лозим: iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com

The deadline on accepting proposals for the purchase of state shares in the authorized capital of "Chinaz petroleum refinery plant" LLC was extended
According to the announcement of the State Assets Management Agency on November 24 of this year on the sales process of 100% state shares in the authorized capital of "Chinaz petroleum refinery plant" LLC, the following is reported.
In order to provide potential investors, participating in the privatization process, with additional opportunities for detailed analysis of the asset and carry out the sales process in a transparent and competitive environment, as well as to attract additional investors, the State Assets Management Agency announces about the extension of the deadline on accepting Express of Interest applications to purchase state shares in the authorized capital of "Chinaz petroleum refinery plant" LLC until 18:00 (Tashkent time) on 12 January, 2023.
As previously reported, company Mosaic Financial have been attracted as a privatization consultant of the Agency on this asset.
In case of interest it is necessary to send an application to the following e-mail addresses: iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com