"Чиноз нефтни қайта ишлаш заводи" МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини сотиб олиш учун аризаларни қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлигининг жорий йил 24 ноябрдаги “Чиноз нефтни қайта ишлаш заводи” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини сотиб олиш бўйича танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги салоҳиятли инвесторларга активни яхшироқ ўрганиш ва жараён иштирокида малакавий тайёрланишга кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш ҳамда қўшимча салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “Чиноз нефтни қайта ишлаш заводи” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2023 йил 12 январь куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Аввал маълум қилинганидек, Mosaic Financial компанияси ушбу Битим юзасидан Агентликнинг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси сифатида жалб қилинган.
Қизиқиш билдирилган тақдирда, аризаларни қуйидаги электрон почта манзилларига юбориш лозим: iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com

Продлён срок приема заявок по покупке государственной доли в уставном капитале ООО “Чиназский нефтеперерабатывающий завод”
Согласно объявлению Агентства госактивов от 24 ноября текущего года о процессе продажи 100% государственной доли в уставном капитале ООО “Чиназский нефтеперерабатывающий завод”, сообщается следующее.
Агентство госактивов, в целях предоставления потенциальным инвесторам, участвующим в процессе приватизации дополнительной возможности для тщательного изучения актива и проведения процессов продажи в прозрачной и конкурентной среде, а также для привлечения дополнительных инвесторов, сообщает, что срок приема заявок на выражение заинтересованности (Express of interest) для приобретения государственной доли в уставном капитале ООО “Чиназский нефтеперерабатывающий завод” продлен до 18:00 (Ташкентское время) 12 января 2023 года.
В случае заинтересованности необходимо отправить заявку на следующие адреса электронной почты: iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com