Самарқанд вилоятида "Roadshow" тақдимоти ўтказилди!
Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан жорий йил 22 октябрь куни Самарқанд вилоятида хусусийлаштирилиши белгиланган давлат активлари жумладан, корхоналардаги давлат улушлари, бўш турган давлат мулки объектлари ва сотилиши белгиланган ер участкалари тўғрисида навбатдаги Roadshow (тақдимот) ўтказилди.
Самарқанд шаҳридаги “Ипак йўли” туризм ва маданий мерос халқаро университети биносида бўлиб ўтган мазкур тадбирда маҳаллий ҳокимликлар ҳамда вилоятдаги йирик корхоналарнинг вакиллари ва 200 дан ортиқ тадбиркорлар иштирок этди. Ўз ўрнида, Давактив агентлиги мутасаддилари томонидан қатнашчиларга E-auksion электрон савдо платформасидан фойдаланиш бўйича мастер-класс ўтказилиб, савдо платформасида шахсий кабинет очиш, онлайн электрон имзо олиш ва савдоларда қатнашиш учун аризалар бериш тартиблари ҳам назарий ҳам амалий тушунтирилди.
“Roadshow” тақдимоти доирасида тадбиркорлар оммавий савдоларга чиқарилган 129 та давлат ва давлат иштирокидаги хўжалик жамиятлари активлари ва 3209 та ер участкалари ҳамда ижарага берилиши кўзда тутилган 127 та давлат мулклари билан танишдилар.
Roadshow” иштирокчиларига хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ оммавий савдоларда сотилиши белгиланган ҳамда савдо жараёнидаги давлат активлари, шу жумладан, вилоятдаги йирик активлар, маъмурий ҳамда ишлаб чиқариш бинолари каби объектлар ва ер участкалари тўғрисида маълумотлар берилди.
Кўтаринки руҳда ва савол-жавобларга бой ўтган Roadshow” давомида Давактив агентлиги директор ўринбосари Алишер Миралиев Бўш турган объектлардан самарали фойдаланишни ташкил этиш маркази раҳбари Рустам Аминов ва вилоятнинг бошқа мутасадди раҳбарлари тадбир қатнашчилари ва ОАВ вакиллари томонидан берилган бир қатор саволларга батафсил жавоблар бериб ўтдилар.
Маълумот учун: Бу каби тақдимотлар ва учрашувлар (Roadshow) бугунги кунга қадар Андижон, Бухоро, Фарғона, Жиззах, Хоразм, Наманган, Навоий, Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ўтказилди. Келгусида республикамизнинг қолган вилоятларида, Тошкент шаҳрида ва Қорақалпоғистон Республикасида ўтказилиши режалаштирилган.

"Roadshow" was held in Samarkand
The State Assets Management Agency on October 22 this year held a regular "Roadshow" presentation of privatized state assets in Samarkand province, particularly state shares in enterprises, empty state facilities and land plots to be sold.
The event, held in the building of the "Silk Road" International University of Tourism and Cultural Heritage of Samarkand city, was attended by representatives of local khokimiyats, large enterprises in the region, as well as more than 200 entrepreneursRepresentatives of the State Assets Management Agency provided a "master class" on the use of the electronic trading platform "E-auksion" and explained in detail, both theoretically and practically, the procedures for creating a personal account on the platform, obtaining an electronic signature online and participation in the bidding
As part of the "Roadshow", entrepreneurs were introduced to 129 state assets and economic entities with state participation and 3209 land plots offered for public auction, as well as  127 state facilities proposed for lease.
The “Roadshow” was held at a high level, full of questions and answers. During the event, deputy director of UzSAMA Alisher Miraliyev, head of the Center for the Organization of effective use of empty facilites Rustam Aminov and other responsible regional executives answered a number of questions from participants and media representatives.
For reference: such presentations and meetings (Roadshow) have been held in Andijan, Bukhara, Ferghana, Jizzakh, Khorezm, Namangan, Navoi, Kashkadarya and Surkhandarya provinces. In future, such presentations will be held in all provinces of the country, including Tashkent city and the Republic of Karakalpakstan.