Бир қатор лойиҳалаштириш соҳасида фаолият кўрсатувчи корхоналарни хусусийлаштириш бўйича консультант танлаб олинди
Давактив агентлигининг бир қатор лойиҳалаштириш соҳасида фаолият кўрсатувчи корхоналарни (кейинги ўринларда - Активлар) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида 7 та маҳаллий ва халқаро профессионал консалтинг компанияларидан таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Саралаш натижасида, фаолият соҳасида амалга оширган юқори даражадаги лойиҳалари, лойиҳа доирасида жалб қилинадиган профессионал жамоасининг малакаси ҳамда энг мақбул нарх таклифини билдирган Abrau Capital компанияси Активларнинг устав капиталидаги давлат акциялар пакетлари ва улушларини хусусийлаштириш бўйича профессионал консультант сифатида танланди.
• Ўзбекистонда ва минтақада соҳани ривожлантиришдаги шароитларни ва лойиҳа-қидирув хизмати бозорини таҳлил қилиш;
• Активларнинг ҳар томонлама (солиқ, ҳуқуқий, молиявий ва экологик) чуқур таҳлилини ўтказиш (due diligence);
• Активларни хусусийлаштиришга қаратилган барча чораларни кўриш, жумладан, виртуал маълумотлар хонаси (VDR)ни ташкил этиш,  олди-сотди шартнома лойиҳасини (ўзбек тилига таржимаси билан, керак бўлса рус ва инглиз тилларида ҳам) тайёрлаш билан бирга сотиш жараёнида ҳамроҳлик қилиш.
Давактив агентлиги Abrau capital билан биргаликда жараённи очиқ, шаффоф ва рақобат тамойилларига асосланган савдо механизмларига мувофиқ ташкил этишнинг барча чораларини кўради ҳамда жараённинг ҳар бир босқичи тўғрисида оммага ахборот бериб борилишини таъминлайди.

Attracted consultant for the privatization of some enterprises operating in project engineering field
According to the announcement of the State Assets Management Agency about attracting a professional consulting company (hereinafter - Consultant) for the privatization of some enterprises operating in project engineering field (hereinafter - Assets), the following is reported.
During the selection process, proposals were received from 7 local and international professional consulting companies, and their financial proposals, experience in the relevant field, as well as approaches to perform the relevant tasks were considered.
Accordingly, as a result of the selection process, the company Abrau Capital, which presented the highest level of projects in this field, the qualification of the professional team involved in the project and the most acceptable price offer, was attracted as Consultant for the privatization of state stakes and shares in the authorized capital of the Assets.
• Market analysis of engineering and surveying works and prerequisites for the development of the industry in Uzbekistan and in the region;
• conducting a comprehensive (tax, legal, financial and environmental) due diligence of the Assets;
• taking all measures aimed at privatizing the Assets, including organizing the Virtual Data Room (VDR), preparing the draft of Sale and Purchase Agreement (with translation into Uzbek and, if necessary, into English and Russian), as well as support of the sale process.
The State Assets Management Agency together with the Consortium of Abrau Capital will take all necessary measures to organize the process in accordance with open, transparent and competitive sales mechanisms, as well as ensure the provision of information to the public on each stage of the process.