10 июнь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
931 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 70,6 млрд сўм бўлган 2 670 та лот 261,9 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 15,1 млрд сўм
• сотилган нархи 17,4 млрд сўм
• Қашқадарё вилояти Муборак туманида жойлашган бошланғич нархи 4,9 млрд сўм бўлган "МУБОРАКТEКС" МЧЖдаги 98,29 фоиз давлат улуши 5,2 млрд сўмга сотилди.
• сони 5 та
• бошланғич нархи 2,6 млрд сўм
• сотилган нархи 3,1 млрд сўм
• Фарғона вилояти Олтиариқ туманида жойлашган бошланғич нархи 1,4 млрд сўм бўлган “Асакабанк"АЖ балансидаги молхона бино-иншоотлари 1,5 млрд сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 716 млн сўм
• сотилган нархи 1,7 млрд сўм
• Тошкент вилояти Бекобод туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 78,5 млн сўм бўлган умумий ўрта таълим мактаби балансидаги бўш турган бино 86,4 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 123 та
• бошланғич нархи 22,6 млрд сўм
• сотилган нархи 195,4 млрд сўм
• ер майдони 27,4 га
• Навоий вилояти Навоий шаҳридан бошланғич нархи 1,9 млрд сўм бўлган кўп қаватли турар жой бинолари қуриш учун 1,3 гектар ер участкаси 21,2 млрд сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 10 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 931 лота. Также было реализовано 2 670 объекта со стартовой ценой 70,6 млрд сумов за 261,9 млрд сумов.
• стартовая цена 15,1 млрд сум
• цена продажи 17,4 млрд сум
• 98,29 процентная государственная доля, принадлежащая ООО "МУБОРАКТЕКС", расположенная в Мубарекском районе Кашкадарьинской области, со стартовой ценой 4,9 млрд сумов продана за 5,2 млрд сумов.
• Хозяйственные здания и сооружения, принадлежащее АО "Асакабанк", расположенные в Алтыарыкском районе Ферганской области, со стартовой ценой 1,4 млрд сумов проданы за 1,5 млрд сумов.
• стартовая цена 716 млн сум
• Пустующее здание, принадлежащее среднеобразовательной школе, расположенное в Бекабадском районе Ташкентской области, со стартовой арендной ставкой 78,5 млн сумов сдано в аренду за 86,4 млн сумов.
• стартовая цена 22,6 млрд сум
• цена продажи 195,4 млрд сум
• площадь земельного участка 27,4 га
• Земельный участок, расположенный в городе Навоий Навоийском области, площадью 1,3 гектаров, со стартовой ценой 1,9 млрд ​​сумов продан за 21,2 млрд сумов для строительства многоэтажных жилых домов.