Давлат активларини бошқариш агентлигининг 2022 йил 30 июлдаги эълонига мувофиқ талабгорлардан “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали электрон кўринишда таклифлар қабул қилинган.
Шунга кўра, жорий йилнинг 8 сентябрь куни соат 16:00да Давактив агентлигида кўриб чиқиш учун етарли таклиф шаклланган давлат активлари бўйича савдо жараёнларининг биринчи босқичидаги талабгорларнинг электрон кўринишдаги таклифлари очилади.
Ушбу жараёнга Давлат тендер комиссияси аъзолари, талабгорлар ва оммавий ахборот воситалари вакиллари таклиф этилади, шунингдек шахсан қатнаша олмайдиган талабгорлар учун видеоконференц алоқа воситаси орқали иштирок этиш имконияти яратилади (https://us02web.zoom.us/j/82999698742).
Ишчи орган ўз ҳисоботини тайёрлаб, Давлат тендер комиссиясига кўриб чиқиш учун тақдим этади ва биринчи босқич якунлари бўйича маълумотлар Давактив агентлиги томонидан белгиланган тартибда эълон қилинади.
Ўз навбатида, савдоларнинг биринчи босқичида ягона талабгор томонидан таклиф юборилганлиги ҳамда таклиф келиб тушмаганлиги сабабли савдоси ўтказилмаган дон корхоналаридаги давлат улуши ва дон корхоналари филиалларининг мулкий мажмуалари бўйича “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали таклифларни қабул қилиш 15 кун муддатга узайтирилади.

В соответствии с объявлением Агентства по управлению государственными активами от 30 июля 2022 года, через электронную торговую платформу «E-auksion» поступили заявки претендентов в электронной форме.
Согласно с этим, 8 сентября текущего года в 16:00 будут вскрыты электронные предложения претендентов на первом этапе процесса торгов государственных активов, по которым сформировано достаточное количество предложений для рассмотрения.
К данному процессу приглашаются члены Государственной тендерной комиссии, претенденты и представители СМИ, а также, для заявителей, которые не смогут участвовать лично, создается возможность участия посредством видеоконференцсвязи (https://us02web.zoom.us/j/82999698742).
Рабочий орган приготовит свой отчет по данному процессу и предоставит его на рассмотрение Государственной тендерной комиссии. По итогам  первого этапа процесса торгов Агентство госактивов опубликует соответствующую информацию в установленном порядке.
В свою очередь, прием предложений через электронную торговую платформу «E-auksion» по государственным долям в зерновых предприятиях и имущественным комплексам филиалов зерновых предприятий, по которым на первом этапе торгов поступили предложения единственным заявителем или вовсе не поступали, будет продлен сроком на 15 дней.