Давактив агентлиги томонидан 2025 йил 4 январь куни чоп этилган эълонга мувофиқ, “Invest Group Centre” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини (кейинги ўринларда – "Актив") хусусийлаштириш жараёниниг Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи узайтирилган.
Аризаларни қабул қилиш жараёни доирасида, хусусийлаштириш бўйича консультант “Portfolio Investments” компанияси (кейинги ўринларда – "Консультант") томонидан кенг қамровли маркетинг ишлари амалга оширилди, жумладан, инвестиция тизерлари салоҳиятли инвесторларга юборилди. Натижада, аввалдан белгиланган муддатда (2025 йил 6 феврал 23:59) 3 нафар инвесторлар томонидан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш тўғрисидаги аризалар Консультантга келиб тушган.
Аввалги эълонга мувофиқ, Активни сотиб олишга ва унинг кейинги фаолиятига қўйилган қуйидаги шартларни қабул қилган талабгорлардан Мажбуриятга эга бўлган таклифлар (BO) қабул қилинади.
1. Актив ва унинг балансидаги спорт-соғломлаштириш мажмуасининг фаолият турини камида 10 (ўн) йил муддат сақлаб қолиш;
2. Актив балансидаги спорт-соғломлаштириш мажмуаси ҳудудида спорт-соғломлаштириш фаолиятига тўғри келмайдиган бино-иншоотларнинг қурилишига йўл қўймаслик (таъмирлаш ишларидан ташқари), объект ҳудудида ҳар қандай таъмирлаш-тиклаш ишларини қатъиян шаҳарсозлик кенгашининг рухсати билан амалга ошириш.
Консультант томонидан Активни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифлар (BO2025 йил 28 февраль соат 23:59 (Тошкент вақти билан)га қадар қабул қилинади.

Информация о процессе приватизации государственной доли в уставном капитале ООО “Invest Group Centre”
В соответствии с объявлением, опубликованным Агентством госактивов от 4 января 2025 года, был продлен этап приема заявок по выражению заинтересованности (Expression of Interest) процесса приватизации государственной доли в уставном капитале ООО "Invest Group Centre" (далее – "Актив").
В рамках этапа приема заявок, Консультантом по приватизации компанией Portfolio Investments (далее – "Консультант") были проведены широкомасштабные маркетинговые мероприятия, включая рассылку инвестиционных тизеров потенциальным инвесторам. В результате, в ранее установленный срок (6 февраля 2025 года 23:59) Консультанту поступили заявки от 3 инвесторов, выразивших заинтересованность по приобретению.
В соответствии с предыдущим объявлением, Обязывающие предложения (BO) принимаются от претендентов, принявшие следующие условия для приобретения Актива и его дальнейшей деятельности:
1. Сохранять вид деятельности спортивно-оздоровительного комплекса находящихся на балансе Актива не менее 10 (десяти) лет.
2. Не допускать строительство зданий и сооружений на территории спортивно-оздоровительного комплекса, находящегося на балансе Актива, которые не соответствуют спортивно-оздоровительной деятельности (за исключением ремонтных работ), и проводить любые ремонтно-восстановительные работы на территории объекта строго с разрешения градостроительного совета.
Обязывающие предложения () по приобретению Активов принимаются со стороны Консультанта до 23:59 (по Ташкентскому времени) 28 февраля 2025 года.
Вместе с тем, до этого срока претендентам необходимо перечислить, через личный кабинет в электронной торговой платформе «E-auksion», не менее 1% от cуммы предлагаемого обязывающего ценового предложения в качестве гарантийного платежа (заклад). Этот гарантийный платеж (заклад) будет возвращен участникам по завершению процесса. Однако для победителя процесса приватизации этот платеж будет засчитан как часть выкупного платежа и переведен в Фонд приватизации.