“Бектемир-спирт экспериментал заводи” АЖнинг устав капиталидаги 51 фоиз акциялар пакетини баҳолаш юзасидан мустақил баҳоловчи ташкилот жалб қилиш бўйича эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, “Бектемир-спирт экспериментал заводи” АЖ устав капиталидаги 51 фоиз акциялар пакети сотилиши белгиланган.
Ягона миллий баҳолаш стандарти талаблари доирасида мазкур акциялар пакетининг бозор қийматини аниқлаш мақсадида, Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги Ўзбекистон Республикаси ҳудудида баҳолаш фаолиятини юритиш ҳуқуқига эга бўлган баҳоловчи ташкилотларни жалб қилиш юзасидан танлов эълон қилади.
Талабгорларнинг тижорат таклифлари Техник топшириқ, шунингдек баҳоловчи ташкилотлар хизматларининг қийматини аниқлаш ва тўлаш тартиби тўғрисидаги Низом (Адлия вазирлиги томонидан 2010 йил 10 ноябрдаги 2152-сон билан рўйхатдан ўтказилган) талабларига мувофиқ бўлиши лозим.
Тижорат таклифлар 2022 йил 11 март куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар қуйидаги манзиллар орқали қабул қилинади:
Жон Насиров, Давлат активларини бошқариш агентлигининг Йирик давлат активларини трансформация қилиш ва хусусийлаштириш департаменти бошлиғи;
тел.: +998-71-259-21-30; эл.почта: j.nasirov@davaktiv.uz;
Шохрух Охунов, Давлат активларини бошқариш агентлигининг Мувофиқлашган ҳаракатни таъминлаш департаменти бошлиғи;

Объявление об отборе независимой оценочной организации для проведения оценки 51,0 % пакета акций в уставном капитале АО «Бектемир-спирт экспериментал заводи»
Согласно соответствующим программам приватизации, предусмотрена продажа 51,0 % пакета акций в уставном капитале АО «Бектемир-спирт экспериментал заводи».
В целях определения рыночной стоимости данного пакета акций по требованиям Единого национального стандарта оценки, Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан объявляет отбор оценочных организаций, имеющих право осуществления оценочной деятельности на территории Республики Узбекистан.
Коммерческое предложение должно соответствовать требованиям Технического задания, а также Положению о порядке определения стоимости и оплаты услуг оценочных организаций (зарегистрировано Министерством юстиции Республики Узбекистан от 10 ноября 2010 г. № 2152).
Коммерческие предложения будут приниматься до 18:00 (ташкентское время) 11 марта 2022 года по следующим адресам:
Жон Насиров, начальник департамента трансформации и приватизации крупных государственных активов;
Шохрух Охунов, начальник департамента по обеспечению координации действий Агентства по управлению государственными активами;