Тошкент шаҳридаги бино-иншоотлар бўйича савдо жараёнларининг натижалари тўғрисида эълон
"E-auksion" электрон савдо платформаси орқали давлат активлари, тадбиркорлик фаолияти учун мўлжалланган ер участкаларини сотиб олишга қизиқиш тобора ортиб бормоқда.
Бугун, Давлат активларини бошқариш агентлиги Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармаси томонидан онлайн аукционга қўйилган бино ва иншоотлар бўйича 5 нафар иштирокчи ўртасида ўзаро рақобат муҳити асосида муросасиз баҳс борди.
Бошланғич нархи 75,6 млрд. сўм бўлган давлат мулки 1 соат ва 20 минут давом этган савдода 13 қадам нархи оширилиб 124 млрд. сўмга сотилди.
Савдода "XAMKOR INSHAAT" МЧЖ ғолиби деб топилди.
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 20 майдаги тегишли қарорига асосан, мазкур давлат активи “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали оммавий савдоларга чиқарилган.

Объявление по результатам процесса торгов пустующих зданий и сооружений в Ташкенте
Приобретение государственного имущества, земельных участков для ведения бизнеса через электронную торговую платформу «E-auksion» вызывает всё больший интерес.
Сегодня между пятью участниками по зданиям и сооружениям, выставленным на онлайн-аукцион Ташкентским городским территориальным управлением Агентства по управлению государственными активами, состоялась бескомпромиссная борьба на конкурентной основе.
Государственное имущество со стартовой ценой 75,6 млрд сумов продано на торгах длившихся час и двадцать минут, с 13-шаговым повышением цены за 124 млрд сумов.
Победителем торгов стало ООО «XAMKOR INSHAAT».
В соответствии с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 20 мая 2021 года, данный государственный актив выставлен на торги через электронную торговую платформу «E-auksion».