“Jizzax Plastmassa” АЖ устав капиталидаги 85,84 фоиз акциялар пакетини сотиб олиш бўйича таклифларни қабул қилиш муддатини узайтириш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги “UzAssets investitsiya kompaniyasi” АЖ томонидан 2021 йил 19 ноябрдаги Эълонга мувофиқ, “Jizzax Plastmassa” АЖ устав капиталидаги 85,84 фоиз акциялар пакетини сотиб олиш бўйича таклифларни қабул қилиш муддатини 2022 йил 31 январь куни Тошкент вақти билан соат 18:00 га қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган UzAssets, Компания ва Grant Thorntonнинг Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. UzAssets ва Grant Thornton ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки UzAssets, Компания ва Grant Thornton томонидан кўзда тутилган режа жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Объявление о продлении срока приёма заявок на покупку 85,84 % пакета акций в уставном капитале АО «Jizzax Plastmassa»
АО «Инвестиционная компания UzAssets» при Агентстве по управлению государственными активами Республики Узбекистан объявляет о продлении срока подачи заявок на покупку 85,84 % пакета акций в уставном капитале АО «Jizzax Plastmassa», установленного в Объявлении от 19 ноября 2021 года до 18:00 часов 31 января 2022 года по Ташкентскому времени.
Данное продление направлено на обеспечение более прозрачного и конкурентного процесса продажи, а также предоставление Претендентам дополнительных возможностей в участии в процессе.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны UzAssets, Компании и Grant Thornton в отношении продажи Компании, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. UzAssets и Grant Thornton оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно UzAssets, Компанией и Grant Thornton графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;