“Tashkent city”даги замонавий дам олиш ва истироҳат боғини келгусида хусусийлаштириш ва сақлаш (эксплуатация) юзасидан “Мастер план” ишлаб чиқиш учун профессионал ташкилотлар жалб қилиш тўғрисида эълон
“Tashkent city” халқаро ишбилармонлик маркази Маъмурий кенгашининг тегишли қарорига мувофиқ, Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур туманида жойлашган “Tashkent city” халқаро ишбилармонлик маркази ҳудудидаги замонавий дам олиш ва истироҳат боғи (кейинчалик – объект)ни баҳоланган қийматда очиқ танлов савдолари орқали сотиш режалаштирилган.
Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарорига асосан объектни хусусийлаштириш ва ундан келгусида фойдаланиш бўйича “Мастер план” ишлаб чиқиш учун профессионал ташкилотни жалб этиш белгиланган.
Шунга кўра, Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинчалик – Буюртмачи) “Tashkent city” халқаро ишбилармонлик маркази ҳудудидаги замонавий дам олиш ва истироҳат боғини келгусида хусусийлаштириш ва ундан келгусида фойдаланиш талаблари, шунингдек хусусийлаштириш шартлари ва шакллари бўйича “Мастер план” ишлаб чиқиш учун профессионал ташкилот танлаб олиш юзасидан танлов эълон қилади.
“Мастер план”даги объектни хусусийлаштириш ва ундан келгусида фойдаланиш бўйича таклиф этиладиган тартиб ва талаблар Ўзбекистон Республикаси қонунчилигига мувофиқлиги, шунингдек объектнинг соҳа ҳамда индивидуал хусусиятларини ҳисобга олган ҳолда ишлаб чиқилиши лозим.
Профессионал ташкилот “Мастер план”ни ишлаб чиқади, у бўйича барча зарурий хизматларни кўрсатади. Буюртмачи ушбу эълон билан профессионал ташкилот ва “Мастер план”га қўйиладиган дастлабки талабларни, шунингдек унинг таклифининг тузилишини ҳамда тегишли тартибда баҳоланишини белгилайди.
Объект ҳақида қисқача маълумот.
Объект манзили: Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани, Янги Тошкент кўчаси, 1-уй;
Балансда сақловчи: “Tashkent city” халқаро ишбилармонлик маркази дирекцияси” ДУК;
Юқори турувчи орган: Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси;
Объектни ишга туширилган йили: 2020 йил;
Умумий ер майдони: 23,4679 га;
Бино ва иншоотлар умумий майдони: 3 933 кв.м;
Мавжуд ижарачилар сони ва уларга бириктирилган майдон: 17 нафар, 1 860 кв.м;
Объект электр, газ ва сув тармоқларига уланган.
Дастлабки таклифларнинг тузилиши ва унга қўйиладиган талаблар
Профессионал ташкилотнинг таклифи қуйидагиларни ўз ичига олиши керак:
а) объектнинг тавсифи;
б) объектни келгусида самарали бошқариш, яратилган иш ўринларини сақлаб қолиш, дарахтлар ва буталарни кесмаслик ҳамда объект ҳудудида капитал қурилиш ишларини амалга оширмаслик кабиларни инобатга олган ҳолда:
харидорлар (инвесторлар) учун объектни хусусийлаштириш бўйича белгиланадиган талаблар;
объектни хусусийлаштиришнинг шартлари ва шакллари;
потенциал харидорларни саралаш учун қўйиладиган талаблар;
хусусийлаштиришдан олдин ва ундан кейин юзага келиши мумкин бўлган муаммолар, уларнинг сабаблари ва ечими юзасидан “Мастер план”нинг батафсил тавсифи ҳамда ишни ташкил этиш бўйича профессионал ташкилотнинг оқилона тавсиялари (40 баллгача);
в) хизмат ҳақи таклифи. Бунда, хизмат ҳақи миқдори таклиф этилаётган “Мастер план”нинг стратегиясига боғлиқ. Иш ҳақи миқдори ва бошқа жорий ҳаражатлар аниқ кўрсатилиши керак (40 баллгача);
г) профессионал ташкилотнинг шундай хизматларни амалга оширишдаги мавжуд тажрибаси тўғрисидаги маълумотлар (10 баллгача);
д) “Мастер план”ни ишлаб чиқиш нуқтаи назаридан танлов бўйича ишларни ташкил этиш юзасидан таклиф. Таклиф қилинаётган танловда иштирок этадиган жамоа тўғрисидаги маълумотлар, шахсларнинг (жисмоний ва юридик) исмлари(номлари) ва улар ҳақидаги маълумотлар: иш тажрибаси ва мазкур соҳадаги фаолияти муддати (10 баллгача);
е) белгиланган вазифаларни бажариш учун етарли ваколат, шунингдек инсон, вақт, моддий ресурслар мавжудлиги тўғрисида ёзма ариза.
Таклиф қабул қилиш муддати ва бошқа маълумотлар
Таклифлар ариза билан бирга Буюртмачининг қуйидаги манзилига конвертда ёки сканер қилинган ҳолда электрон манзилига юборилади:
Манзил: 100000, Тошкент шаҳри, Амир Темур кўчаси, 6-уй;
e-mail: Privatization@davaktiv.uz;
Тел.: (+99871) 259-22-10, 259-22-98.
Таклифлар 2021 йил 25 октябрь соат 17:00гача (Тошкент вақти билан) қабул қилинади.
“Мастер план” бўйича ишлар профессионал ташкилот вакиллари билан ўзаро ҳамкорликда, зарур бўлганда объектга ташриф буюрган ҳолда амалга оширилади.
“Мастер план”ни ишлаб чиқиш муддати Буюртмачи билан келишилган ҳолда белгиланади.
Буюртмачи ўз хоҳишига кўра ҳеч қандай мажбуриятни ўз зиммасига олмаган ҳолда, ҳар қандай вақтда танловни тўхтатиши мумкин.

Announcement on request for proposals of the professional companies to develop the "Master plan” for privatization and maintenance (operation) of the modern recreation park located in the territory of "Tashkent city"
In accordance with the relevant decision of the Administrative Council of the Tashkent City International Business Center, a modern recreation park (hereinafter – the Object) in the territory of the Tashkent City International Business Center, located in Shayhantahur district of Tashkent, is planned to be sold an open sale at an estimated cost of a modern recreation park (hereinafter – the Asset).
According to the relevant decision of the State Tender Commission, a professional organization to be involved to develop a "Master Plan" for the privatization and future maintenance (operation) of the Asset.
Accordingly, the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter – the Customer) announces a tender for the selection of a professional organization to develop a ”Master plan” for further privatization and maintenance (operation) of the modern leisure and recreation park in the territory of the International Business Center in"Tashkent city".
The proposed procedures and requirements for the privatization and maintenance (exploitation) of the Asset in the Master plan must be developed in compliance with the legislation of the Republic of Uzbekistan, as well as the field and individual characteristics of the Asset.
The professional company develops the "Master plan" and provides all the necessary services. The Customer with this announcement specifies the requirements for the professional company and the Master plan, as well as the structure of his proposal, together with preliminary proposal evaluation order.
Information about the Asset.
Asset address: Tashkent City, Shaykhantakhur District, New Tashkent Street, 1;
Owner (Asset holder): "Tashkent city directorate of the International Business Center";
Higher authority: Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan;
Year of launch: 2020;
Total land area: 23,4679 ha;
Total building area: 3 933 sq.m;
Number of existing tenants and the area attached to them: 17, 1 860 sq.m;
The object is connected to electrical, gas and water networks.
Structure of prelimenary proposals and requirements:
The professional company's proposal should include:
a) description of the Asset;
b) the effective management of the Asset in the future, the preservation of jobs created, as well as trees and shrubs must not but cut and capital construction work on the site must not be carried out:
privatization requirements of the Asset for buyers (investors);
conditions and forms of the Asset privatization;
requirements for selection of potential buyers;
a detailed description of the “Master Plan” on possible issues before and after privatization, their causes and solutions, as well as reasonable recommendations of the professional company on the organization of work (up to 40 points);
c) the service fee offers. In which, the amount of service charge depends on the strategy of the proposed “Master plan”. The amount of wages and other current expenses must be clearly indicated (up to 40 points);
d)information on similar experience of the professional company in such services (up to 10 points);
e) proposal for the organization of work from the point of view of the development of the"Master plan". Information about the team participating in the proposed competition, names (names) of persons (physical and legal) and information about them: work experience and duration of activities in this field (up to 10 points);
f) written application on the availability of adequate authority, as well as human, time, material resources for the performance of the specified tasks.
Proposal submission deadline and other information
Proposals must be sent to the following address of the Customer or by e-mail address:
Address: 100000, Tashkent City, Amir Temur Street, 6;
e-mail: Privatization@davaktiv.uz; tel.: (+99871) 259-22-10, 259-22-98.
Proposals will be accepted until October 25, 2021, 17:00 (Tashkent time).
Work on the “Master plan” is carried out in cooperation with representatives of the professional company, if necessary, with a visit to site.
The period of development of the"Master plan" is determined with the  Customer agreement.
The Customer may at any time stop the selection process without taking any obligation at his discretion.