“Tashkent city”даги замонавий дам олиш ва истироҳат боғини келгусида хусусийлаштириш ва сақлаш (эксплуатация) юзасидан “Мастер план” ишлаб чиқиш учун профессионал ташкилотлар жалб қилиш тўғрисида эълон
“Tashkent city” халқаро ишбилармонлик маркази Маъмурий кенгашининг тегишли қарорига мувофиқ, Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур туманида жойлашган “Tashkent city” халқаро ишбилармонлик маркази ҳудудидаги замонавий дам олиш ва истироҳат боғи (кейинчалик – объект)ни баҳоланган қийматда очиқ танлов савдолари орқали сотиш режалаштирилган.
Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарорига асосан объектни хусусийлаштириш ва ундан келгусида фойдаланиш бўйича “Мастер план” ишлаб чиқиш учун профессионал ташкилотни жалб этиш белгиланган.
Шунга кўра, Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинчалик – Буюртмачи) “Tashkent city” халқаро ишбилармонлик маркази ҳудудидаги замонавий дам олиш ва истироҳат боғини келгусида хусусийлаштириш ва ундан келгусида фойдаланиш талаблари, шунингдек хусусийлаштириш шартлари ва шакллари бўйича “Мастер план” ишлаб чиқиш учун профессионал ташкилот танлаб олиш юзасидан танлов эълон қилади.
“Мастер план”даги объектни хусусийлаштириш ва ундан келгусида фойдаланиш бўйича таклиф этиладиган тартиб ва талаблар Ўзбекистон Республикаси қонунчилигига мувофиқлиги, шунингдек объектнинг соҳа ҳамда индивидуал хусусиятларини ҳисобга олган ҳолда ишлаб чиқилиши лозим.
Профессионал ташкилот “Мастер план”ни ишлаб чиқади, у бўйича барча зарурий хизматларни кўрсатади. Буюртмачи ушбу эълон билан профессионал ташкилот ва “Мастер план”га қўйиладиган дастлабки талабларни, шунингдек унинг таклифининг тузилишини ҳамда тегишли тартибда баҳоланишини белгилайди.
Объект ҳақида қисқача маълумот.
Объект манзили: Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани, Янги Тошкент кўчаси, 1-уй;
Балансда сақловчи: “Tashkent city” халқаро ишбилармонлик маркази дирекцияси” ДУК;
Юқори турувчи орган: Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси;
Объектни ишга туширилган йили: 2020 йил;
Умумий ер майдони: 23,4679 га;
Бино ва иншоотлар умумий майдони: 3 933 кв.м;
Мавжуд ижарачилар сони ва уларга бириктирилган майдон: 17 нафар, 1 860 кв.м;
Объект электр, газ ва сув тармоқларига уланган.
Дастлабки таклифларнинг тузилиши ва унга қўйиладиган талаблар
Профессионал ташкилотнинг таклифи қуйидагиларни ўз ичига олиши керак:
а) объектнинг тавсифи;
б) объектни келгусида самарали бошқариш, яратилган иш ўринларини сақлаб қолиш, дарахтлар ва буталарни кесмаслик ҳамда объект ҳудудида капитал қурилиш ишларини амалга оширмаслик кабиларни инобатга олган ҳолда:
харидорлар (инвесторлар) учун объектни хусусийлаштириш бўйича белгиланадиган талаблар;
объектни хусусийлаштиришнинг шартлари ва шакллари;
потенциал харидорларни саралаш учун қўйиладиган талаблар;
хусусийлаштиришдан олдин ва ундан кейин юзага келиши мумкин бўлган муаммолар, уларнинг сабаблари ва ечими юзасидан “Мастер план”нинг батафсил тавсифи ҳамда ишни ташкил этиш бўйича профессионал ташкилотнинг оқилона тавсиялари (40 баллгача);
в) хизмат ҳақи таклифи. Бунда, хизмат ҳақи миқдори таклиф этилаётган “Мастер план”нинг стратегиясига боғлиқ. Иш ҳақи миқдори ва бошқа жорий ҳаражатлар аниқ кўрсатилиши керак (40 баллгача);
г) профессионал ташкилотнинг шундай хизматларни амалга оширишдаги мавжуд тажрибаси тўғрисидаги маълумотлар (10 баллгача);
д) “Мастер план”ни ишлаб чиқиш нуқтаи назаридан танлов бўйича ишларни ташкил этиш юзасидан таклиф. Таклиф қилинаётган танловда иштирок этадиган жамоа тўғрисидаги маълумотлар, шахсларнинг (жисмоний ва юридик) исмлари(номлари) ва улар ҳақидаги маълумотлар: иш тажрибаси ва мазкур соҳадаги фаолияти муддати (10 баллгача);
е) белгиланган вазифаларни бажариш учун етарли ваколат, шунингдек инсон, вақт, моддий ресурслар мавжудлиги тўғрисида ёзма ариза.
Таклиф қабул қилиш муддати ва бошқа маълумотлар
Таклифлар ариза билан бирга Буюртмачининг қуйидаги манзилига конвертда ёки сканер қилинган ҳолда электрон манзилига юборилади:
Манзил: 100000, Тошкент шаҳри, Амир Темур кўчаси, 6-уй;
e-mail: Privatization@davaktiv.uz;
Тел.: (+99871) 259-22-10, 259-22-98.
Таклифлар 2021 йил 25 октябрь соат 17:00гача (Тошкент вақти билан) қабул қилинади.
“Мастер план” бўйича ишлар профессионал ташкилот вакиллари билан ўзаро ҳамкорликда, зарур бўлганда объектга ташриф буюрган ҳолда амалга оширилади.
“Мастер план”ни ишлаб чиқиш муддати Буюртмачи билан келишилган ҳолда белгиланади.
Буюртмачи ўз хоҳишига кўра ҳеч қандай мажбуриятни ўз зиммасига олмаган ҳолда, ҳар қандай вақтда танловни тўхтатиши мумкин.

Объявление о принятии предложения об оказании услуг профессиональной организации по разработке «Мастер-плана» для дальнейшей приватизации и содержанию (эксплуатации) современного парка на территории «Tashkent city»
В соответствии с решением Административного совета “Tashkent city” планируется проведение открытой продажи по оценочной стоимости современного парка отдыха, расположенного на территории международного делового центра “Tashkent city” в Шайхантахурском районе города Ташкента (далее - Объект).
Согласно соответствующему решению Государственной тендерной комиссии, планируется привлечение профессиональной организации для разработки «Мастер-плана» приватизации и дальнейшего обслуживания (эксплуатации) объекта.
В связи с чем, Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее - Заказчик) обявляет конкурс по отбору профессиональной компании по разработке «Мастер-плана» для дальнейшей приватизации и требований к эксплуатации объекта, также условий и форм привитизации объекта.
Предлагаемый в "Мастер-планe" порядок и требования к приватизации и эксплуатации объекта должны быть разработаны в соответствии с законодательством Республики Узбекистан, а также с учетом индивидуальных особенностей объекта.
Профессиональная компания разрабатывает "Мастер план" и оказывает все необходимые услуги по нему. Заказчик настоящим объявлением определяет требования к профессиональной компании и “Мастер-плану”, и проводит оценку структуры его предложения в соответствующем порядке.
Краткая информация об объекте
Адрес объекта: город Ташкент, Шайхантахурский район, улица Янги Тошкент, дом 1;
Балансодержатель: ГУП “Tashkent city”;
Вышестоящий орган: Кабинет Министров Республики Узбекистан;
Год ввода объекта в эксплуатацию: 2020 год;
Общая земельная площадь: 23,4679 га;
Общая площадь зданий и сооружений: 3 933 кв.м;
Количество существующих арендаторов 17, закрепленные за ними площади: 1 860 кв.м;
Объект подключен к электрическим, газовым и водным сетям.
Структура предварительного предложения и требования к ним:
Предложение к профессиональной компании должно включать в себя:
a) описание объекта;
б) описание дальнейшего эффективного управления объектом, сохранение созданных рабочих мест, без права вырубки деревьев, кустарников, а также работ по капитальному строительству на данном  участке;
требования к потенциальным покупателям (инвесторам) приватизируемого объекта;
условия и формы приватизации объекта;
требования к отбору потенциальных покупателей;
подробное описание "Мастер плана" о возможных вызовах до и после приватизации, причинах и путях их решения, а также обоснованные рекомендации профессиональной компании по организации работы (до 40 баллов);
в) предложение о размере платы за услуги. В котором, размер платы за услуги зависит от стратегии предлагаемого "Мастер плана". Размер заработной платы и другие текущие расходы должны быть четко указаны (до 40 баллов);
г) информация о текущем опыте профессиональной компании по предоставлению данных услуг (до 10 баллов);
д) предложение по организации конкурса по разработке “Мастер плана”. Информация о команде, участвующей в предлагаемом конкурсе, фамилии (имена) физических и юридических лиц и информация о них: стаж работы в данной сфере (до 10 баллов);
е) письменное заявление о достаточных полномочиях для выполнения поставленных задач, а также о наличии человеческих, временных и материальных ресурсов.
Срок подачи предложений и другой информации
Предложения отправляются вместе с заявкой на адрес электронной почты Заказчика в конверте или в отсканированном виде по следующему адресу:
Адрес: 100000, город Ташкент, улица Амира Темура, 6;
e-mail: Privatization@davaktiv.uz;  Тел.: (+99871) 259-22-10, 259-22-98.
Предложения принимаются до 17:00 25 октября 2021 года (ташкентское время).
Работа над “Мастер планом” ведется совместно с профессиональной компанией, при необходимости путем посещения объекта.
Сроки разработки “Мастер плана” определяются по согласованию с Заказчиком.
Заказчик может по своему усмотрению прекратить конкурс в любое время, не принимая на себя никаких обязательств.