Латвия Республикасида жойлашган мулкларни оммавий савдоларга чиқарилиши юзасидан эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Латвия Республикаси Гаркалн тумани, Суниши посёлкаси, Эзеркраст кўчаси 19Б-уй (дала ҳовли) ҳамда Эзеркраст кўчаси 21-уйнинг 1-хонадони манзилида жойлашган мулклар сотилиши белгиланган.
Таъкидлаш жоизки, чет элда жойлашган давлат мулки объектини бошқариш объект жойлашган давлатнинг қонунчилигига мувофиқ амалга оширилади.
Ушбуларга кўра, Латвия Республикасида жойлашган объектларни савдосини ташкил этиш мақсадида Давактив агентлиги томонидан танлов асосида SIA “Vestabalt” Латвия компанияси (риелтор) жалб этилган.
Бугунги кунда “Vestabalt” компанияси томонидан Латвия Республикаси Гаркалн тумани, Суниши посёлкаси, Эзеркраст кўчасида жойлашган 19Б-уй (дала ҳовли) ҳамда Эзеркраст кўчасида жойлашган 21-уйнинг 1-хонадони савдоси бўйича танлов эълон қилинган.
Объектлар бўйича савдоларда иштирок этиш истагида бўлган талабгорлар 19Б-уй (дала ҳовли) бўйича қуйидаги ҳавола ҳамда 21-уйнинг 1-хонадони бўйича қуйидаги ҳавола орқали батафсил маълумот олиши мумкин.

Объявление о выставлении на публичные торги недвижимости, расположенной в Латвийской Республике
Согласно соответствующим программам приватизации, осуществляется продажа недвижимости в Республике Латвия по адресу дом №19Б (дачный участок) и квартира №1 дома №21 по улице Эзеркраст, поселок Суниши, Гаркалнский район.
Следует отметить, что управление объектом государственной собственности, расположенным за рубежом, осуществляется в соответствии с законодательством страны, где расположен объект.
В соответствии с этим, на основании конкурсного отбора Агентством госактивов была привлечена латвийская компания SIA «Vestabalt» (риэлтор) для организации продаж объектов, находящихся на территории Латвийской Республики.
На сегодняшний день компания «Vestabalt» объявила конкурс на продажу дома №19Б (дачный участок), а также квартиры №1 дома №21, расположенного по улице Эзеркраст, поселок Суниши, Гаркалнский район, Латвийская Республика.
Претенденты, желающие принять участие на торгах по данным объектам, могут получить подробную информацию о доме №19Б (дачный участок) по данной ссылке и квартире №1 дома №21 по данной ссылке.