Латвия Республикасида жойлашган мулкларни оммавий савдоларга чиқарилиши юзасидан эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Латвия Республикаси Гаркалн тумани, Суниши посёлкаси, Эзеркраст кўчаси 19Б-уй (дала ҳовли) ҳамда Эзеркраст кўчаси 21-уйнинг 1-хонадони манзилида жойлашган мулклар сотилиши белгиланган.
Таъкидлаш жоизки, чет элда жойлашган давлат мулки объектини бошқариш объект жойлашган давлатнинг қонунчилигига мувофиқ амалга оширилади.
Ушбуларга кўра, Латвия Республикасида жойлашган объектларни савдосини ташкил этиш мақсадида Давактив агентлиги томонидан танлов асосида SIA “Vestabalt” Латвия компанияси (риелтор) жалб этилган.
Бугунги кунда “Vestabalt” компанияси томонидан Латвия Республикаси Гаркалн тумани, Суниши посёлкаси, Эзеркраст кўчасида жойлашган 19Б-уй (дала ҳовли) ҳамда Эзеркраст кўчасида жойлашган 21-уйнинг 1-хонадони савдоси бўйича танлов эълон қилинган.
Объектлар бўйича савдоларда иштирок этиш истагида бўлган талабгорлар 19Б-уй (дала ҳовли) бўйича қуйидаги ҳавола ҳамда 21-уйнинг 1-хонадони бўйича қуйидаги ҳавола орқали батафсил маълумот олиши мумкин.

Announcement on public sales of the property located in the Republic of Latvia
According to the relevant privatization programs, the sale of real estate objects in the Republic of Latvia at the address of house No. 19B (cottage plot) and apartment No. 1 of house No. 21, Ezercrasts street, Sunishi settlement, Garkalne municipality, is carried out.
It should be noted that the administration of the state property objects located abroad is carried out in accordance with the legislation of the country where the object is located.
Accordingly, on the basis of a competitive selection process, the State Assets Management Agency has attracted the Latvian company SIA "Vestabalt" Ltd. (realtor) to organize sales of objects located in the territory of the Republic of Latvia.
To date, the company "Vestabalt" has announced a tender for the sale of house No. 19B (cottage plot), as well as apartment No. 1 of house No. 21, located on Ezercrasts street, Sunishi settlement, Garkalne municipality, Latvia.
Applicants wishing to participate in the sale of these objects can get detailed information about house No. 19B (cottage plot) at the following link and apartment No. 1 of house No. 21 at the following link.