Тошкент вилояти, Бўстонлиқ туманидаги “Сижжак” дам олиш масканини оммавий савдоларга чиқариш тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарорига мувофиқ, Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани, “Сарбоғ” МФЙ манзилидаги “Сижжак” дам олиш маскани (виртуал кўриш 360°) бўйича оммавий савдолар жараёнлари бошланганини эълон қилади.
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар томонидан 2022 йил 11 май куни соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатларнинг сканер қилинган шакли (кодланган ёки кодсиз ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали тақдим этилади:
Давлат тендер комиссияси томонидан савдонинг биринчи босқич якунлари бўйича қарори қабул қилинган кундан бошлаб, 3 иш куни мобайнида жараённинг биринчи босқичи натижалари бўйича Давактив агентлиги томонидан ўзининг расмий веб сайти ва ижтимоий тармоқлардаги каналлари орқали ахборот берилади ҳамда биринчи босқичда иштирок этган барча талабгорларга расмий хабарнома юборилади.
Давактив агентлигининг расмий веб сайтида савдонинг иккинчи босқичи бошланганлиги тўғрисидаги эълон чоп этилган кундан бошлаб 5 иш куни ичида савдонинг иккинчи босқичида қатнашиш учун мазкур эълоннинг 2-иловаси (жисмоний шахслар 2а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (тасдиқланган ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали таклифлар тақдим этилади.
Таклифлар қуйида талаб этиладиган ҳужжатларнинг сканер қилинган варианти (кодланган ёки кодсиз ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали юборилади:
Бино-иншоотлар негизида келгусида меҳмонхона ёки бошқа туризм инфратузилмаси объектини барпо этиш;
давлат активи бўлиб-бўлиб тўлаш шарти билан сотилганда дастлабки тўлов суммаси 35 фоиздан кам бўлган ҳолатларда, қолган суммага Марказий банкнинг асосий ставкаси миқдорида йиллик фоизлар ҳисобланади;

Объявление о выставлении на публичные торги зоны отдыха «Сиджак» в Бостанлыкском районе Ташкентской области
ВНИМАНИЮ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ И БИЗНЕСМЕНОВ!
Согласно соответствующему решению Государственной тендерной комиссии, Агентство по управлению государственными активами (далее - Агентство госактивов) объявило о начале публичных торгов зоны отдыха «Сиджак» по адресу СГМ «Сарбог», Бостанлыкский район, Ташкентская область (виртуальный тур 360°).
Для участия на первом этапе торгов претенденты должны в срок до 18:00 (Ташкентское время) 11 мая 2022 года представить в запечатанном конверте или в отсканированной (закодированной) форме через электронную торговую площадку «E-auksion» на узбекском, русском или английском языках (по усмотрению претендента) заполненную заявку по форме, указанной в приложении №1 (для физических лиц - приложение №1а) к настоящему объявлению, с приложением следующих документов:
копия платежного документа, подтверждающего перечисление суммы задатка на специальный расчетный счет, приведённый ниже ГУП «Центр организации электронных онлайн-аукционов» в размере не менее 5% от выкупной стоимости, предлагаемой претендентом за государственный актив.
Агентством по госактивам, в течение трех рабочих дней со дня принятия решения Государственной тендерной комиссии о результатах первого этапа торгов, информация будет размещена на официальном сайте и в социальных сетях, а также всем участникам торгов будет направлено официальное уведомление.
Претенденты, прошедшие на второй этап торгов, в течение пяти рабочих дней с даты публикации объявления на официальном вебсайте Агентства госактивов должны подать заявку через электронную торговую площадку «E-auksion»  для участия на втором этапе торгов, заполнив и утвердив заявку по форме, указанной в приложении №2 (для физических лиц - приложение №2а) к настоящему объявлению.
Сохранение и развитие будущей гостиницы и/или другой туристической инфраструктуры в зоне отдыха;
Агентством по госактивам с даты направления уведомления (кроме форс-мажорных случаев), заключается договор купли-продажи с победителем торгов и задаток, внесенный для участия на торгах, будет включаться в сумму выкупных платежей за приобретаемый государственный актив;
Информация об объекте недвижимости:
Адрес: Ташкентская область, Бостанлыкский район, СГМ «Сарбог»;
Собственник: Агентство по управлению государственными активами;
Общая площадь земельного участка: 5,4 га;
Общая площадь зданий и сооружений (кв.м): 4039,5;
Наличие коммуникационных сетей: водопровод, электричество, тепловые сети.
Банк получателя: АК «Алокабанк»;
Адрес Агентства госактивов: 100000, город Ташкент, улица Амира Темура, 6.
Телефонные номера для дополнительной информации: (+998-71) 259-22-10, 259-22-98.
Если в процессе торгов у Вас возникнут жалобы или предложения, можете обратиться по телефонам доверия Агентства госактивов +99-871-259-21-37 или 1082.