Тошкент вилояти, Бўстонлиқ туманидаги “Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш маскани яхлит мулкий мажмуа сифатида оммавий савдоларга чиқарилиши тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарорига асосан Тошкент вилояти, Бўстонлиқ туманидаги “Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш масканининг яхлит мулкий мажмуа сифатида (виртуал кўриш 360° ) оммавий савдо жараёнлари бошланганлигини ва шу сабабли дам олиш масканини 8 та алоҳида лотлари бўйича савдо жараёнлари тўхтатилганини эълон қилади.
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар 2021 йил 8 ноябрь куни соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатларнинг сканер қилинган шакли (кодланган ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали тақдим этилади:
давлат активларидан келгусида фойдаланиш йўналишларига қўйилган талабдан келиб чиққан ҳолда ундан фойдаланишнинг бизнес концепцияси лойиҳаси;
талабгор савдода иштирок этиши учун сотиб олишни режалаштирган давлат активи бўйича талабгорнинг ўзи таклиф этаётган қийматдан камида 5 фоизи миқдорида закалат пули маблағларини “Электрон онлайн-аукционларни ташкил этиш маркази” давлат унитар корхонасининг қуйида келтирилган махсус ҳисоб-рақамига ўтказилганлиги тўғрисидаги тўлов ҳужжати нусхаси.
Дам олиш масканидан келгусида меҳмонхона ва/ёки бошқа туризм инфратузилмасини сақлаб қолиш ва ривожлантириш;
дарахт ва буталарнинг кесилишига жорий этилган мораторийга риоя этиш талаби қўйилади;
“Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш масканининг “IMPRO GmbH” LTD (Германия) олдидаги 573 568,47 ЕВРО миқдоридаги қарздорлигини тўлаш (2022 йил 1 февралдан бошлаб график асосида);

Объявление о выставлении на публичные торги зоны отдыха «Чорвок оромгохи» в Бостанлыкском районе Ташкентской области как единого имущественного комплекса
Согласно соответствующему решению Государственной тендерной комиссии, Агентство по управлению государственными активами (далее - Агентство) объявило о начале публичных торгов единого имущественного комплекса зоны отдыха «Чорвок оромгохи» (виртуальный тур 360° в Бостанлыкском районе Ташкентской области и в связи с этим о завершении процесса торгов по продаже 8-ми отдельных лотов данной зоны отдыха.
Для участия на первом этапе торгов претенденты должны в срок до 18:00 (Ташкентское время) 8 ноября 2021 года представить в запечатанном конверте или в отсканированной (закодированной) форме через электронную торговую площадку «E-auksion» на узбекском, русском или английском языках (по усмотрению претендента) заполненную заявку по форме, указанной в приложении №1 (для физических лиц - приложение № 1а) к настоящему объявлению, с приложением следующих документов:
Претенденты, прошедшие на второй этап торгов, в течение пяти рабочих дней с даты публикации объявления на официальном вебсайте Агентства госактивов должны подать заявку через электронную торговую площадку «E-auksion»  для участия на втором этапе торгов, заполнив и утвердив заявку по форме, указанной в приложении № 2 (для физических лиц - приложение № 2а) к настоящему объявлению.
Сохранение и развитие будущей гостиницы и/или другой туристической инфраструктуры в зоне отдыха;
соблюдение моратория на вырубку деревьев и кустарников;
Погашение долга зоны отдыха «Чорвок оромгохи» перед “IMPRO GmbH” LTD (Германия) в размере 573 568,47 ЕВРО (с 1 февраля 2022 г. согласно графику);
Агентством в течение двадцати дней с даты направления уведомления (кроме форс-мажорных случаев), заключается договор купли-продажи с победителем торгов и задаток, внесенный для участия на торгах, будет включаться в сумму выкупных платежей за приобретаемый государственный актив;