6 декабрь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижалари
790 та лот онлайн аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 1,9 млрд сўм бўлган 146 та лот 9,4 млрд сўмга реализация қилинди.
• сони 51 та
• бошланғич нархи 548,9 млн сўм
• сотилган нархи 2,3 млрд сўм
Тошкент шаҳри Сирғали туманида жойлашган бошланғич нархи 142,8 млн сўм бўлган “Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропорти” МЧЖ балансидаги гул маҳсулотларини сотиш жойи 171,4 млн сўмга ижарага берилди.
Тошкент вилояти Чирчиқ шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 57,4 млн сўм бўлган Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт университети балансидаги ошхона 103,2 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 55 та
• бошланғич нархи 703,8 млн сўм
• сотилган нархи 814 млн сўм
• ер майдони 1,6 га
Сирдарё вилояти Янгиер шаҳридан бошланғич нархи 47,6 млн сўм бўлган якка тартибда уй-жой қуриш учун 4 сотих ер участкаси 52,4 млн сўмга сотилди.
Қашқадарё вилояти Косон туманидан бошланғич нархи 5,3 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 4 сотих ер участкаси 42,7 млн сўмга сотилди.
Тошкент вилояти Ўртачирчиқ туманидан бошланғич нархи 30,4 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 3,6 сотих ер участкаси 36,5 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 6 декабря
На аукционы и открытые торги было выставлено 790 лота. Также было реализовано 146 объекта со стартовой ценой 1,9 млрд сумов за 9,4 млрд сумов.
• стартовая цена 548,9 млн сум
• Место для продажи цветочной продукции, принадлежащее ООО “Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропорти”, с первоначальной годовой арендной ставкой 142,8 млн ​​сумов в Сергелийском районе города Ташкента, сдано в аренду за 171,4 млн сумов.
• Столовая, принадлежащая Государственному университету физической культуры и спорта Узбекистана, с первоначальной годовой арендной ставкой 57,4 млн ​​сумов в Сергелийском районе города Ташкента, сдана в аренду за 103,2 млн сумов.
• стартовая цена 703,8 млн сум
• цена продажи 814 млн сум
• Земельный участок, расположенный в городе Янгиер Сырдарьинской области, площадью 4 сотки, со стартовой ценой 47,6 млн ​​сумов продан за 52,4 млн сумов для для индивидуального жилищного строительства.
• Земельный участок, расположенный в Косонском районе Кашкадарьинской области, площадью 4 сотки, со стартовой ценой 5,3 млн ​​сумов продан за 42,7 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.
• Земельный участок, расположенный в Уртачирчикском районе Ташкентской области, площадью 3,6 соток, со стартовой ценой 30,4 млн ​​сумов продан за 36,5 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.