“ToshuyjoyLITI” AJ ustav kapitalidagi davlat aksiyalar paketini sotib olish uchun arizalarni qabul qilish muddati uzaytirildi
Davaktiv agentligining joriy yil 22-iyuldagi “ToshuyjoyLITI” AJ ustav kapitalidagi 61,6% davlat aksiyalar paketini sotish jarayoni boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi koʻplab salohiyatli investorlarni murojaatlarini inobatga olgan holda, xususiylashtirish boʻyicha konsultant Abrau Capital kompaniyasining taklifiga asosan, salohiyatli investorlar uchun aktivni yaxshiroq oʻrganish va mazkur savdo bosqichida talab etiladigan tegishli hujjatlarni tayyorlanishiga koʻproq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini yanada shaffof va raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga “ToshuyjoyLITI” AJ dagi davlat aksiyalar paketini xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish muddatini 2024-yil 6-sentabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Qiziqish bildirilgan taqdirda, arizalarni quyidagi elektron pochta manziliga yuborish lozim: almo@abraucapital.com
Avvalgi chop etilgan Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichi boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.

The deadline for accepting applications for the purchase of state shares in the authorized capital of "ToshuyjoyLITI" JSC was extended
According to the announcement of the State Assets Agency dated July 22 of this year, on the beginning of the sales process of 61,6% state share in the authorized capital of "ToshuyjoyLITI" JSC, the following is reported.
The State Assets Management Agency, taking into account the requests of numerous potential investors, based on the suggestion of the privatization consultant "Abrau Capital", in order to provide potential investors with an additional opportunity to thoroughly study the asset and prepare the necessary documents in accordance with the requirements of this stage of the sale, as well as to conduct the sale process in a more transparent and competitive environment, announces the extension of the deadline for receipt of Expression of Interest applications for the purchase of the state share in the "ToshuyjoyLITI" JSC until 18:00 (Tashkent time) on September 6, 2024.