“Qizilqum Fosforit Kompleksi” MChJni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish yuzasidan arizalarni qabul qilish muddati uzaytirildi.
Davaktiv agentligining joriy yil 3 noyabrdagi “Qizilqum Fosforit Kompleksi” MChJ ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish yuzasidan tanlov eʼloniga muvofiq quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi “Qizilqum Fosforit Kompleksi” MChJni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish yuzasidan qiziqish bildirayotgan konsalting kompaniyalarning murojaatlariga muvofiq ularga malakaviy tayyorgarlik ko‘rishga qo‘shimcha imkoniyat yaratish, mazkur jarayonlarni yana-da shaffof va raqobat muhitida o‘tkazish, shuningdek qo‘shimcha salohiyatli talabgorlarni jalb qilish maqsadida, arizalarni qabul qilish muddatini 2022 yil 22 noyabr kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Avvalgi chop etilgan “Qizilqum Fosforit Kompleksi” MCHJni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish yuzasidan Taklif taqdim etish uchun so‘rovnoma (RfP)ning qolgan barcha maʼlumotlari o‘zgarishsiz qolmoqda.

The deadline for accepting proposals to attract a professional consulting company for the privatization of "Qizilqum fosforit kompleksi" LLC is extended
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency dated November 3 of this year on attracting a professional consulting company for privatization of 100% state share in the authorized capital of "Qizilkum Fosforit Kompleksi" LLC, the following is reported.
According to the appeals of interested professional consulting companies, in order to create additional opportunities for their professional preparation, to conduct these processes in a more transparent and competitive environment, as well as to attract additional applicants with a high potential, the State Assets Management Agency announces the extension of the deadline for accepting proposals from professional consulting companies until 18:00 (on Tashkent time) on 22 November 2022.
All other information of the previously published Request for Proposal (RfP) to attract a professional consulting company for the privatization of "Qizilkum Fosforit Kompleksi" LLC remains unchanged.