“Qizilqum Fosforit Kompleksi” MChJni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish yuzasidan arizalarni qabul qilish muddati uzaytirildi.
Davaktiv agentligining joriy yil 3 noyabrdagi “Qizilqum Fosforit Kompleksi” MChJ ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish yuzasidan tanlov eʼloniga muvofiq quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi “Qizilqum Fosforit Kompleksi” MChJni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish yuzasidan qiziqish bildirayotgan konsalting kompaniyalarning murojaatlariga muvofiq ularga malakaviy tayyorgarlik ko‘rishga qo‘shimcha imkoniyat yaratish, mazkur jarayonlarni yana-da shaffof va raqobat muhitida o‘tkazish, shuningdek qo‘shimcha salohiyatli talabgorlarni jalb qilish maqsadida, arizalarni qabul qilish muddatini 2022 yil 22 noyabr kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Avvalgi chop etilgan “Qizilqum Fosforit Kompleksi” MCHJni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish yuzasidan Taklif taqdim etish uchun so‘rovnoma (RfP)ning qolgan barcha maʼlumotlari o‘zgarishsiz qolmoqda.

Продлевается срок приема предложений по привлечению профессиональной консалтинговой компании для приватизации ООО «Кизилкум Фосфорит Комплекси»
Согласно объявлению Агентства госактивов от 3 ноября текущего года о привлечении профессиональной консалтинговой компании для приватизации 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Кизилкум Фосфорит Комплекси», сообщается следующее.
В соответствии с обращениями заинтересованных профессиональных консалтинговых компаний, в целях создания для них дополнительных возможностей для профессиональной подготовки, проведения данных процессов в более прозрачной и конкурентной среде, а также для привлечения дополнительных претендентов с высоким потенциалом, Агентство госактивов объявляет о продлении срока приема предложений профессиональных консалтинговых компаний до 18:00 (по ташкентскому времени) 22 ноября 2022 года.
Вся остальная информация ранее опубликованного Запроса на предоставление предложений (RfP) по привлечению профессиональной консалтинговой компании для приватизации ООО «Кизилкум Фосфорит Комплекси» остается без изменений.