9-iyun sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
713 ta lot ochiq auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 15,8 mlrd so'm bo'lgan 133 ta lot 17,6 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Soni 3 ta
• Boshlang‘ich narxi 7,8 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 8,2 mlrd so‘m
Sirdaryo viloyati Sardoba tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 759,1 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Sirdaryo viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi tikuvchilik fabrikasi bino-inshootlari 797 mln so‘mga sotildi.
• Soni 16 ta
• Boshlang‘ich narxi 132,4 mln so‘m
• Sotilgan narxi 420,8 mln so‘m
Qoraqalpog'iston Respublikasi Nukus shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 17,4 mln so‘m bo‘lgan Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat universiteti balansidagi bo'sh turgan bino qismi 160,4 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Soni 48 ta
• Boshlang'ich narxi 1,9 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 2,4 mlrd so‘m
• Yer maydoni 16,4 ga
Surxondaryo viloyati Jarqo'rg'on tumanidan boshlang'ich narxi 7,7 mln so‘m bo‘lgan o'yin maydonlari va stadionlar qurish uchun 8 sotix yеr uchastkasi 78,2 mln so‘mga sotildi.
Qashqadaryo viloyati Shahrisabz shahridan boshlang'ich narxi 8,9 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 0,6 sotix yеr uchastkasi 80,9 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 9 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 713 лота. Также было реализовано 133 объекта со стартовой ценой 15,8 млрд сумов за 17,6 млрд сумов.
• Здания и сооружения ткацкой фабрики со стартовой ценой 759,1 млн сумов, принадлежащей Сырдарьинскому областному территориальному управлению Агентства по управлению государственными активами, расположенные в Сардобинском районе Сырдарьинской области, проданы за 797 млн сумов.
• стартовая цена 132,4 млн сум
• цена продажи 420,8 млн сум
• Часть пустующего здания, принадлежащая государственному университету Каракалпакии имени Бердака, с годовой арендной ставкой 17,4 млн ​​сумов в городе Нукус Республики Каракалпакстан сдана в аренду за 160,4 млн ​​сумов.
• площадь земельного участка 16,4 га
• Земельный участок, расположенный в Джаркурганском районе Сурхандарьинской области, площадью 8 соток, со стартовой ценой 7,7 млн ​​сумов продан за 78,2 млн сумов под строительство игровых площадок и стадионов.
• Земельный участок, расположенный в городе Шахрисабз Кашкадьинской области, площадью 0,6 соток, со стартовой ценой 8,9 млн ​​сумов продан за 80,9 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.