9-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
379 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 54,1 mlrd so'm bo'lgan 365 ta lot 100,8 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 190 mln so‘m
• sotilgan narxi 377 mln so‘m
• Surxondaryo viloyati Sherobod tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 47,1 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Surxondaryo viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi bo‘sh turgan bino 164,9 mln so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 2,3 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 2,5 mlrd so‘m
• Xorazm viloyati Tuproqqal'a tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 2,1 mlrd so‘m bo‘lgan “O'zsanoatqurilishbank" ATB balansidagi noturar bino 2,2 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 476 mln so‘m
• sotilgan narxi 532 mln so‘m
• Toshkent shahri Shayxontohur tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 180,1 mln so‘m bo‘lgan Abu Ali Ibn Sino nomidagi Jamoat salomatligi texnikumi balansidagi bino qismi 198,1 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 288 ta
• boshlang'ich narxi 46,3 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 91,5 mlrd so‘m
• yer maydoni 26 ga
• Toshkent shahri Mirzo Ulug‘bek tumanidan boshlang‘ich narxi 39,4 mlrd so‘m bo‘lgan savdo va ko‘ngil ochar majmualari hamda turar joy binolari qurish uchun 1,42 gektar yеr uchastkasi 59,1 mlrd so‘mga sotildi.
• sotilgan narxi 4,5 mlrd so‘m
• Nukus shahridan boshlang'ich narxi 277 mln so‘m bo'lgan "Kamaz" avtotransport vositasi 465,4 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 9 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 379 лота. Также было реализовано 365 объекта со стартовой ценой 54,1 млрд сумов за 100,8 млрд сумов.
• стартовая цена 190 млн сум
• цена продажи 377 млн сум
• Пустующее здание, принадлежащее территориальному управлению Сурхандарьинской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Шерабадском районе Сурхандарьинской области, со стартовой ценой 47,1 млн сумов продано за 164,9 млн сумов.
Имущества предприятий с государственным участием
• Нежилое здание, принадлежащее АКБ "Узсаноаткурилишбанк", расположенное в Тупроккалинском районе Хорезмской области, со стартовой ценой 2,1 млрд сумов продано за 2,2 млрд сумов.
• стартовая цена 476 млн сум
• цена продажи 532 млн сум
• Часть здания, принадлежащая Техникуму общественного здравоохранения имени Абу Али ибн Сины, расположенная в Шайхантахурском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 180,1 млн сумов сдана в аренду за 198,1 млн сумов.
• количество 288
• стартовая цена 46,3 млрд сум
• цена продажи 91,5 млрд сум
• площадь земельного участка 26 га
• Земельный участок, расположенный в Мирзо Улугбекском районе города Ташкента, площадью 1,42 гектар, со стартовой ценой 39,4 млрд ​​сумов продан за 59,1 млрд сумов для строительства торгово-развлекательных комплексов и жилых домов.
• цена продажи 4,5 млрд сум
• Автотранспорт "Камаз" с города Нукус, со стартовой ценой 277 млн ​​сумов продан за 465,4 млн сумов