14-dekabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
646 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 53,9 mlrd so'm bo'lgan 152 ta lot 67 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 11 ta
• boshlang‘ich narxi 25 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 27 mlrd so‘m
Toshkent viloyati Bekobod shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 12,9 mlrd so‘m bo‘lgan "Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki" AJ balansidagi ma’muriy majmua 13,6 mlrd so‘mga sotildi.
Buxoro viloyati G‘ijduvon tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 3,9 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat mulki obyektlaridan samarali foydalanish markazi Buxoro viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi sobiq ma’muriy bino 4,1 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 46 ta
• boshlang‘ich narxi 1,5 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 3,4 mlrd so‘m
Farg‘ona viloyati Farg‘ona shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 90 mln so‘m bo‘lgan Farg‘ona davlat universiteti balansidagi oshxona binosi 98,9 mln so‘mga ijaraga berildi.
• boshlang'ich narxi 262,4 mln so‘m
• sotilgan narxi 3,6 mlrd so‘m
• yer maydoni 0,9 ga
Xorazm viloyati Gurlan tumanidan boshlang'ich narxi 29,9 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 5 sotix yеr uchastkasi 227,4 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 14 декабря
На аукционы и открытые торги было выставлено 646 лота. Также было реализовано 152 объекта со стартовой ценой 53,9 млрд сумов за 67 млрд сумов.
• стартовая цена 25 млрд сум
• цена продажи 27 млрд сум
• Пустующий административный комплекс, расположенный в Бекабадском районе Ташкентской области, принадлежащий АО "Ташқи иктисодий фаолият миллий банки", со стартовой ценой 12,9 млрд сумов продан за 13,6 млрд сумов.
• Административное здание, расположенное в Гиждуванском районе Бухарской области, принадлежащий территориальному управлению Бухарской области Центра по эффективному использованию государственных объектов, со стартовой ценой 3,9 млрд сумов продано за 4,1 млрд сумов.
• Здание столовой, принадлежащее Ферганскому государственному университету, с первоначальной годовой арендной ставкой 90 млн ​​сумов в городе Фергана Ферганской области, сдано в аренду за 98,9 млн сумов.
• стартовая цена 262,4 млн сум
• площадь земельного участка 0,9 га
Земельный участок, расположенный в Гурланском районе Хорезмской области, площадью 5 соток, со стартовой ценой 29,9 млн ​​сумов продан за 227,4 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.