12-oktabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
230 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 10,3 mlrd so'm bo'lgan 120 ta lot 28,4 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Soni 2 ta
• Boshlang‘ich narxi 4,5 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 10,3 mlrd so‘m
Buxoro viloyati Buxoro shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 4,1 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat mulki obyektlaridan samarali foydalanish markazi Buxoro viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi sobiq ma‘muriy bino 9,1 mlrd so‘mga sotildi.
• Soni 18 ta
• Boshlang‘ich narxi 318 mln so‘m
• Sotilgan narxi 575,5 mln so‘m
Toshkent shahri Yakkasaroy tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 54,9 mln so‘m bo‘lgan ixtisoslashgan davlat maktabi balansidagi bino qismi 263,4 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Soni 37 ta
• Boshlang'ich narxi 2,1 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 6,2 mlrd so‘m
• Yer maydoni 1,7 ga
Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanidan boshlang'ich narxi 173 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turarjoy binolari va majmualari qurish uchun 8 sotix yеr uchastkasi 1,04 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 12 октября
На аукционы и открытые торги было выставлено 230 лота. Также было реализовано 120 объекта со стартовой ценой 10,3 млрд сумов за 28,4 млрд сумов.
• цена продажи 10,3 млрд сум
• Бывшее административное здание, расположенное в городе Бухара Бухарской области, принадлежащее территориальному управлению Бухарской области Центра по организации эффективного использования пустующих объектов, со стартовой ценой 4,1 млрд сумов продано за 9,1 млрд сумов.
• стартовая цена 318 млн сум
• цена продажи 575,5 млн сум
• Часть здания, принадлежащая специализированной государственной школе, с первоначальной годовой арендной ставкой 54,9 млн ​​сумов в Яккасарайском районе города Ташкента, сдана в аренду за 263,4 млн сумов.
• цена продажи 6,2 млрд сум
• Земельный участок, расположенный в Бостанлыкском районе Ташкентской области, площадью 8 соток, со стартовой ценой 173 млн ​​сумов продан за 1,04 млрд сумов для строительства многоэтажных жилых домов.