Tegishli xususiylashtirish dasturiga muvofiq, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan UzAuto TRAILER” MChJning ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish bo‘yicha tegishli Tanlov e'loniga muvofiq quyidagilar ma'lum qilinadi.
Mazkur tanlov jarayonida, 4 ta professional tashkilotlar, jumladan konsorsium shaklidagi takliflar qabul qilinib, ularning moliyaviy taklifi, sohadagi tajribasi, malakasi va belgilangan vazifalarni amalga oshirish bo‘yicha yondashuvlari asosida saralandi.
O‘z navbatida, ushbu jarayonga xorijiy professional konsultantlar bilan bir qatorda ko‘plab mahalliy konsalting kompaniyalari ishtirok etgani mazkur sohada raqobat muhiti yanada oshayotganligini hamda mahalliy bozorda salohiyatli konsalting kompaniyalar soni ortib borayotganligini ko‘rsatadi.
Shunga ko‘ra, saralash natijasida “Mosaic Financial” kompaniyasi xususiylashtirish bo‘yicha konsultant sifatida tanlov g‘olibi deb topildi.
“Mosaic Financial” kompaniyasi mahalliy kapital bozorida investitsiya vositachisi va investitsion aktivlarning ishonchli boshqaruvchisi, shuningdek investitsiya maslahatchisi sifatida faoliyat yuritadi. Shuningdek, Investitsiya institutlari milliy uyushmasi a'zosi xisoblanadi.
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi jalb etilgan professional konsalting kompaniyasi bilan birga ushbu aktivning raqobat tamoyillariga asoslangan shaffof va muvaffaqiyatli sotilishi uchun barcha choralarni ko‘radi.

Information on hiring professional consulting company
In accordance with the relevant privatization program and the announcement of the State Assets Management Agency on the attraction of a privatization Consultant for the sale of 100 percent shares in the authorized capital of UzAuto TRAILER” LLC, the following is declared.
During the selection processes, 4 proposals were received from professional organizations, including the form of a consortium, and considered their financial proposals, experience in this area, qualifications and approaches to the performance of relevant tasks.
Accordingly, "Mosaic Financial" was recognized as the winner of the competition as a consultant on privatization.
Mosaic Financial Company acts as an investment intermediary, trustee of investment assets and investment advisor in the local capital market. It is also considered a member of the National association of investment institutions.