Davaktiv agentligi xodimlari Navro‘z umumxalq bayramini keng nishonlamoqda
2025-yilgi yasharish va yangilanish ramzi bo‘lgan Navro‘z umumxalq bayrami mamlakatimizda “Qadriyatlaring boqiy bo‘lsin, Navro‘z!” bosh g‘oyasi asosida keng nishonlanmoqda hamda an’anaviy ravishda umumxalq sayillari o‘tkazilmoqda.
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tizimi xodimlari ham Toshkent shahrining “Navro‘z” va “Anhor” bog‘larida joriy yilning 20-21-mart kunlari o‘tkazilayotgan xalq sayllarida hamda u yerda tashkil etilgan tadbirlarda faol qatnashmoqda.
Jumladan, xalq sayli dasturlari doirasida Arqon tortish”, “Kuch sinashish”, “Kamondan o‘q uzish”, “Varrak uchirish kabi milliy o‘yinlarimizda faol ishtirok etgan xodimlar va ularning oila a’zolari Davaktiv agentligining esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Shu bilan birga, bu yilgi Navro‘zi olam muqaddas Ramazon oyida nishonlanishini inobatga olib, Davaktiv agentligi markaziy apparatida uzoq yillar faoliyat yuritib nafaqaga chiqqan mehnat faxriylari holidan xabar olindi hamda ularga bayram munosabati bilan Davaktiv agentligi jamoasi nomidan turli xil oziq-ovqat mahsulotlari va sovg‘alar topshirildi.

Сотрудники Агентства госактивов широко отмечают праздник Навруз
В 2025 году символ обновления и возрождения — всенародный праздник Навруз, широко отмечается в нашей стране под девизом «Пусть твои ценности будут вечными, Навруз!». В рамках праздника проходят традиционные народные гуляния.
Сотрудники Агентства по управлению государственными активами также активно участвуют в народных гуляниях, которые проходят 20-21 марта текущего года в парках «Навруз» и «Анхор» города Ташкента, а также в мероприятиях, организованных в этих местах.
В частности, в рамках программы народных гуляний сотрудники и их семьи активно участвовали в национальных играх, таких как «Перетягивание каната», «Испытание силы», «Стрельба из лука», «Запуск воздушного змея», и были награждены памятными подарками от Агентства госактивов.
Кроме того, с учетом того, что нынешний Навруз приходится на святой месяц Рамадан, было уделено внимание долгосрочно работающим и ушедшим на пенсию трудовым ветеранам центрального аппарата Агентства госактивов, и им были переданы различные продовольственные товары и подарки от имени коллектива Агентства госактивов в честь праздника.