Davaktiv agentligi xodimlari Navro‘z umumxalq bayramini keng nishonlamoqda
2025-yilgi yasharish va yangilanish ramzi bo‘lgan Navro‘z umumxalq bayrami mamlakatimizda “Qadriyatlaring boqiy bo‘lsin, Navro‘z!” bosh g‘oyasi asosida keng nishonlanmoqda hamda an’anaviy ravishda umumxalq sayillari o‘tkazilmoqda.
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tizimi xodimlari ham Toshkent shahrining “Navro‘z” va “Anhor” bog‘larida joriy yilning 20-21-mart kunlari o‘tkazilayotgan xalq sayllarida hamda u yerda tashkil etilgan tadbirlarda faol qatnashmoqda.
Jumladan, xalq sayli dasturlari doirasida Arqon tortish”, “Kuch sinashish”, “Kamondan o‘q uzish”, “Varrak uchirish kabi milliy o‘yinlarimizda faol ishtirok etgan xodimlar va ularning oila a’zolari Davaktiv agentligining esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Shu bilan birga, bu yilgi Navro‘zi olam muqaddas Ramazon oyida nishonlanishini inobatga olib, Davaktiv agentligi markaziy apparatida uzoq yillar faoliyat yuritib nafaqaga chiqqan mehnat faxriylari holidan xabar olindi hamda ularga bayram munosabati bilan Davaktiv agentligi jamoasi nomidan turli xil oziq-ovqat mahsulotlari va sovg‘alar topshirildi.

In 2025, the national holiday Nowruza symbol of renewal and revival, is widely celebrated in our country under the slogan “Let your values be timeless, Nowruz!”. Traditional folk festivals are held as part of the holiday.
Employees of the State Assets Management Agency also actively participate in folk festivities held on March 20-21 this year in the parks “Navruz” and “Ankhor” of Tashkent city, as well as in the events organized in these places.
In particular, as part of the program of national festivities, employees and their families actively participated in national games, such as “Tug of War”, “ Strength Trial”, ‘Archery’, “Kite Flying”, and were awarded with memorable gifts from the State Assets Agency.
In addition, taking into account the fact that this Nowruz falls on the holy month of Ramadan, attention was paid to the long-term working and retired labor veterans of the central office of UzSAMA, and they were given various food products and gifts on behalf of the staff of the Agency in honor of the holiday.