Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan baholash kompaniyalari o‘rtasida o‘tkazilgan tanlov natijalari to‘g‘risida e’lon
Bugungi kunda xususiylashtirish (sotish)ga tayyorlanayotgan “Chorvoq oromgohi”, “Beldirsoy oromgohi” va “Sijjak” dam olish maskanlarini, “Ichan qal’a” mehmonxona majmuasi, sobiq “Respublika birja markazi” ma’muriy binosi, “Gazetalar ishlab chiqarish majmuasi” binosi, “Malika” savdo va maishiy xizmat ko‘rsatish majmuasini, “Qizil suv sport sog‘lomlashtirish” MChJ, “Poytaxt biznes majmuasi” MChJ va “Shahar mehmonxonasi” MChJlarning davlat ulushlarini baholash uchun mustaqil baholovchilarni jalb etish bo‘yicha tanlov savdolari o‘tkazildi.
Unda O‘zbekistonda faoliyat yuritayotgan xalqaro nufuzga ega bo‘lgan beshta baholash kompaniyalari ishtirok etdi (KPMG, Deloitte, PricewaterhouseCoopers, Ernst&Young, Grant Thornton).
Tanlov natijalariga ko‘ra, «KPMG Valuation and Consulting» MChJ (5 ta ob’ekt bo‘yicha), «Deloitte» MChJ (3 ta ob’ekt bo‘yicha) va «Grant Thornton Valuation» MChJ (2 ta ob’ekt bo‘yicha) takliflari eng yaxshi deb topildi va tanlov g‘olibi deb e’lon qilindi.

Объявление об итогах конкурса, проведённого Агентством по управлению государственными активами среди оценочных компаний
Проведен конкурс по привлечению независимых оценочных компаний для оценки государственных активов, готовящихся к приватизации (продаже), в том числе зоны отдыха «Чорвок оромгохи», «Белдирсой оромгохи» и «Сиджак», гостиничного комплекса «Ичан калъа», здания бывшего Республиканской биржего центра, здания комплекса по производству газет, торгового комплекса «Малика», а также государственных долей в уставном капитале ООО «Кизил сув спорт согломлаштириш», ООО «Пойтахт бизнес мажмуаси» и ООО «Шахар мехмонхонаси».
В конкурсе участвовали пять международно признанных оценочных компаний, осуществляющих деятельность в Узбекистане (KPMG, Deloitte, PricewaterhouseCoopers, Ernst&Young, Grant Thornton).
По результатам конкурса, предложения компаний OOO «KPMG Valuation and Consulting» (по пяти объектам), ООО «Deloitte»  (по трем объектам) и ООО «Grant Thornton Valuation» (по двум объектам) признаны как наилучшие и они объявлены победителями.