Boʻstonliq tumani "Humson" qishlogʻidagi dam olish maskanining ochiq savdo jarayoni boshlanganligi toʻgʻrisida eʼlon
Tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʻrinlarda – Davaktiv agentligi) “Humson sanatoriysi” MChJ ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – Aktiv) professional konsultant jalb qilgan holda ochiq savdo jarayonlari boshlanganligini eʼlon qiladi.
“RSM Uzbekistan” kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) ushbu xususiylashtirish jarayonini ilg‘or xalqaro tajriba asosida amalga oshirish uchun Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha konsultanti sifatida tanlab olindi.
Dam olish maskani Toshkent viloyatining Bo'stonliq tumanida, Humson qishlog'i, Ugom tog' tizimlari yon-bag‘rida, go'zal va tengsiz manzaralar qo'ynida, dengiz sathidan 1000 metr balandlikda, Toshkent shahridan 80 km shimoli-sharqda joylashgan.
• Manzili: Toshkent viloyati, Bo‘stonliq tumani, “Humson” mahallasi, Ugom koʻchasi, 121-uy;
• Umumiy maydoni: 14,93 ga;
• Bino-inshootlar maydoni: 14 971,1 kv.m;
• Mavjud xonalar soni 253 ta.
Savdo jarayoni ikki bosqichda amalga oshiriladi, jumladan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) hamda Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) taqdim etish bosqichlari.
Sotuv jarayonining Sotib olish bo‘yicha qiziqish bildirish (Express of Interest) bosqichini amalga oshirish toʻgʻrisida:
Ishtirokchilardan quyidagi maʼlumotlar bilan aktiv bo'yicha sotib olish yuzasidan qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalarini (Express of interest) taqdim etishlari soʻraladi:
1. Talabgor jismoniy shaxs bo‘lganda: pasport/ID karta nusxasi, Aktivni sotib olish uchun moliyaviy imkoniyati to‘g‘risidagi maʼlumotlar;
2. Talabgor yuridik shaxs bo‘lganda:
• korxona/firma to‘g‘risida maʼlumotlar, shu jumladan taʼsis hujjatlari (ustav) va faoliyat guvohnomasi nusʼhasi, STIR maʼlumoti;
• taʼsischisi/ishtirokchisi, aksiyadori bir nafardan ko‘p bo‘lgan hollarda 5 foizdan ortiq ulushi mavjud taʼsischi/ishtirokchi/aksiyadorining ulushini ko‘rsatgan holda ularning har biri hamda yakuniy benefitsiari to‘g‘risida maʼlumot;
• oxirgi 3 yillik moliyaviy hisoboti nusхasi (tashkil topganiga 3 yildan kam bo‘lgan hollarda, tashkil topgan davrdan boshlab faoliyati davridagi moliyaviy hisoboti nusxasi).
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 31-oktabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar info@rsm.uz elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
• davlat ishtirokidagi korxona bo‘lmasligi (ustav fondidagi (ustav kapitalidagi) davlat ulushi miqdori 50 foizdan ortiq bo‘lgan xo‘jalik jamiyati yoxud ustav fondidagi (ustav kapitalidagi) davlat ulushi miqdori xo‘jalik jamiyatining boshqa har bir aksiyadori (ishtirokchisi) ulushiga nisbatan ko‘p bo‘lgan xo‘jalik jamiyati, shuningdek davlat unitar korxonasi);
• Dimitriy Abbasov, “RSM Uzbekistan” kompaniyasi mutaxassisi: d.abbasov@rsm.uz, tel. +998(91) 770-16-73.
• Shoxruh Ohunov, Davaktiv agentligi departament boshligʻi: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71) 259-20-23.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan avval taklif etiladigan qatʼiy narx taklifining kamida 1 foizini kafolatli to‘lov sifatida amalga oshirilishi, shu bilan birga talabgorlarga Aktivning faoliyatini kamida 5 yil saqlab qolish hamda Aktiv negizida amalga oshiriladigan loyiha “Chorvoq” turistik rekreatsion zonasi direksiyasi bilan yozma ravishda kelishilgan holda amalga oshirish shartlari belgilanadi.
Sotish jarayonining barcha bosqichlarining natijalari boʻyicha Davaktiv agentligining rasmiy sahifalarida axborot berib boriladi va Konsultant tomonidan jarayonda ishtirok etgan talabgorlarning har biriga tegishli jarayon xati (Process Letter) orqali individual ravishda xabardor qilinadi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi va “RSM”ning Aktivni sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va “ RSM” oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday munosabatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor tomonlar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi va “RSM” tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Announcement on the beginning of the public sale process of recreation area in "Khumsan" village of Bostanlyk district
The State Assets Management Agency (hereinafter - "UzSAMA"/"Client"), in accordance with the relevant privatisation programmes, announces the start of an open sales process for 100% state share in the authorised capital of Humson sanatoriysi LLC (hereinafter - "Asset") through the engagement of a professional consultant.
RSM Uzbekistan (hereinafter - the “Consultant”) was selected by UzSAMA as a privatization consultant to implement the privatization process based on international best practices.
The recreation area are located in Bostanlyk district of Tashkent region, on the slopes of the Ugam mountain system in Humson village, among beautiful and unique landscapes, at an altitude of 1000 meters above sea level, 80 km north-east of Tashkent city.
• Address: Tashkent region, Bostanlyk district, village "Khumsan", Ugam street, house 121;
• Total area14.93 hectares;
• Area of buildings and structures: 14971,1 square meters;
• Number of available rooms - 253.
Information about the sales process:
The sales process for the Assets is based on a public invitation to negotiations method, which is open to all interested parties (hereinafter - Participants).
The sales process will be carried out in two stages including Express of interest and Binding offer (BO) stage.
About the implementation of the Express of Interest stage of the sales process:
1. Information on the applicant,  for an individual: a copy of passport/ID-card, as well as data confirming the financial feasibility of acquiring the asset;
2. Information on the applicant, for a legal entity:
• information on the enterprise/company, including a copy of the founding documents (charter) and registration certificate, as well as TIN data;
• Information on shareholders/participants, as well as the ultimate beneficiary, indicating the share of the founder/participant/shareholder with a share of more than 5% in cases where the founder/participant/shareholder is more than one;
• Financial statements for the last 3 years (if the company has been established for less than 3 years, financial statements for the period of its operation).
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on October 31, 2024 and sent to the following e-mail address: info@rsm.uz.
• must not be an enterprise with state participation (a business entity with a state share in the authorized fund (authorized capital) of more than fifty percent or a business entity with the size of the state share in the authorized fund (authorized capital) greater in relation to the share of each other shareholder (participant) of the business entity, as well as a state unitary enterprise);
• Dimitry Abbasov, specialist of “RSM Uzbekistan”: d.abbasov@rsm.uztel.: +998(91) 770-16-73.
• Shokhruh Ohunov, Head of department of the UzSAMA: tender@davaktiv.uztel.: +998 (71) 259-20-23.
In turn, before submitting binding offers, the applicants who passed the stage of submitting Binding Offers (BO) are obliged to deposit at least 1 % of the proposed binding offer price as a security payment, as well as undertake to maintain the activity of the Asset for at least 5 years and the implementation of any project on the teretory of the Asset upon written agreement with the Directorate of tourist-recreational zone “Chorvok”.
The results of each stage of the sales process are officially disclosed on the official platforms of UzSAMA, and the consultant provides formal, individualized notification to each participating candidate via process letters.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the State Assets Management Agency, “RSM Uzbekistan” in relation to the Assets sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The State Assets Management Agency and “RSM Uzbekistan” reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Management Agency and “RSM Uzbekistan”, to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;