“O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJni ustav kapitalidagi 35 foiz davlat ulushining xususiylashtirish jarayoni boshlanganligi toʻgʻrisida eʼlon
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʻrinlarda – “Davaktiv agentligi”) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, “O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJ ustav kapitalidagi 35 foiz davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – Aktiv) xususiylashtirish jarayonining Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichi boshlanganligini eʼlon qiladi (keyingi oʻrinlarda – “Bitim”).
"Alkes Research" kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – "Maslahatchi") ushbu Bitim boʻyicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha maslahatchisi hisoblanadi.
“O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJ - “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ konteyner parkining operatori bo'lib, O‘zbekiston Respublikasi hududi bo‘ylab konteyner tashishni tashkil etish bo‘yicha to‘liq xizmatlarni taqdim etadi.
Ustav fondi: 3,4 mlrd.so‘m;
Korxonaning yuridik manzili: Toshkent shahri, Mirobod tumani, Shevchenko ko'chasi, 7-uy.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini 2023-yil 23-oktabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar quyidagi elektron pochta manzillariga yuborishlari lozim: info@alkesresearch.com.
Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichidan muvofaqqiyatli oʻtgan talabgorlar xususiylashtirish jarayonlarining keyingi bosqichlarida ishtirok etish uchun taklif qilinadi hamda ularga ushbu bosqich jarayonlari toʻgʻrisidagi xat (Process Letter) yuboriladi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, "Alkes Research" va Kompaniyani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va "Alkes Research" oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shaxslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Kompaniya va "Alkes Research" tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Объявление о начале процесса приватизации 35% государственной доли в уставном капитале АО «Узтемирйулконтейнер»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – «Агентство госактивов») объявляет о начале этапа подачи заявок о выражении заинтересованности в приобретении Актива (Express of interest) процесса приватизации (далее – «Сделка») 35% государственной доли в уставном капитале АО «Узтемирйулконтейнер» (далее – «Компания» или «Актив»).
Консультантом по приватизации Агентства госактивов по данной Сделке выступает компания Alkes Research (далее – «Консультант»).
АО «Узтемирйулконтейнер», являясь оператором контейнерного парка АО «Узбекистон темир йуллари», оказывает полный комплекс услуг, связанных с организацией контейнерных перевозок по территории Республики Узбекистан.
Уставный фонд составляет – 3,4 млрд. сум;
Юридический адрес предприятия: город Ташкент, Мирабадский район, улица Шевченко, дом 7.
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках (на усмотрение Претендентов), и должна быть направлена на следующие почтовые адреса: info@alkesresearch.com.
Срок подачи заявок – не позднее 23 октября 2023 года, 18:00 (по Ташкентскому времени).
Для получения дополнительной информации вы можете связаться по вышеуказанному каналу связи.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, Компании "Alkes Research" в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и "Alkes Research" оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов и "Alkes Research" графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;