14-may sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
269 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 16 mlrd so'm bo'lgan 1 482 ta lot 35,3 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 228 mln so‘m
• sotilgan narxi 403 mln so‘m
Buxoro viloyati G‘ijduvon tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 5,5 mln so‘m bo‘lgan Buxoro davlat universiteti balansidagi o‘quv amaliyot poligoni binosining xonalari 123,9 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 29 ta
• boshlang'ich narxi 11,6 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 17,4 mlrd so‘m
• yer maydoni 4,3 ga
Samarqand viloyati Samarqand shahridan boshlang'ich narxi 11 mlrd so‘m bo‘lgan Master rejaga asosan ko'p qavatli binolar qurish uchun 1,51 gektar yеr uchastkasi 11,6 mlrd so‘mga sotildi.
Qashqadaryo viloyati Qarshi shahridan boshlang'ich narxi 104,1 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar joy binolari qurish uchun 76 sotix yеr uchastkasi 760,1 mln so‘mga sotildi.
Farg‘ona viloyati Farg‘ona shahridan boshlang'ich narxi 39,2 mln so‘m bo‘lgan qurilish sanoati korxonalari qurish uchun 1,5 sotix yеr uchastkasi 297,7 mln so‘mga sotildi.
• soni 1 381 ta
• boshlang'ich narxi 1,9 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 14,4 mlrd so‘m
• yer maydoni 659,4 ga
Sud va boshqa ijro hujjatlari bo'yicha mulklarni realizatsiya qilish yo'nalishida:
• boshlang'ich narxi 1,7 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 2,3 mlrd so‘m
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Nukus shahridan boshlang'ich narxi 520 mln so‘m bo'lgan turar joy imorati 670,8 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 14 мая
На аукционы и открытые торги было выставлено 269 лота. Также было реализовано 1 482 объекта со стартовой ценой 16 млрд сумов за 35,3 млрд сумов.
• стартовая цена 228 млн сум
• цена продажи 403 млн сум
• Комнаты здания учебно-тренировочного полигона, принадлежащие Бухарскому государственному университету, расположенные в Гиждуванском районе Бухарской области, со стартовой арендной ставкой 5,5 млн сумов сданы в аренду за 123,9 млн сумов.
• стартовая цена 11,6 млрд сум
• цена продажи 17,4 млрд сум
• площадь земельного участка 4,3 га
• Земельный участок, расположенный в городе Самарканд Самаркандской области, площадью 1,51 гектаров, со стартовой ценой 11 млрд ​​сумов продан за 11,6 млрд сумов для строительства многоэтажных домов на основе Мастер-плана.
• Земельный участок, расположенный в городе Карши Кашкадарьинской области, площадью 76 соток, со стартовой ценой 104,1 млн ​​сумов продан за 760,1 млн сумов для строительства многоэтажных домов.
• Земельный участок, расположенный в городе Фергана Ферганской области, площадью 1,5 соток, со стартовой ценой 39,2 млн ​​сумов продан за 297,7 млн сумов для строительства многоэтажных домов.
• количество 1 381
• цена продажи 14,4 млрд сум
• площадь земельного участка 659,4 га
• Жилое здание, расположенное в городе Нукус Республики Каракалпакстан, со стартовой ценой 520 млн сумов продано за 670,8 млн сумов.